‘Kadının Çizgisi Var’ karikatür sergisi 8 Mart’ta açılıyor

Reklam!

 

 

 

ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ/ANKARA– Karikatür Atölyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, kadın çizerlerin çalışmalarının yer aldığı “ Kadının Çizgisi Var” adlı karikatür sergisinin açılışını yapacak.

 

Karikatür Atölyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Kadının Çizgisi Var” adlı sergisinin açılışını yarın yapacak. Sergide, Ankara, İstanbul ve İzmir’den gelen kadın çizerlerin çalışmaları yer alacak. Karikatür sergisinde çalışmaları yer alan kadın çizerlerin bazıları profesyonel olarak karikatür ile ilgili iken bazıları da farklı alanlarda çalışıyor olmasına rağmen karikatüre tutkuyla bağlı olan kadınlardan oluşuyor.

 

Sergide çalışmaları bulunan kadın çizerler, Aslı Alpar, Asuman Küçükkantarcı, Ayten Köse, Berna Yangın, Burcu Esma Sereli Havası, Çiğdem Demir, Duygu Saraçoğlu, Hilal Özcan, Hülya Erşahin, Menekşe Çam, Saadet Demir Yalçın ve Zeynep Gargi.
Serginin açılışı, 8 Mart’ta Konur Sokak’ta bulunan Karikatür Atölyesi Sergi Salonu’nda yapılacak. Sergi, 28 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
MA