Köpeklerin katliamıyla ilgili gözaltına alınanlar serbest

Reklam!

 

 

 

ANKARA – ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ; Batıkent’te 13 sokak köpeğinin öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutusuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Ankara’nın Batıkent ilçesinde 13 köpeğin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık ifadesi ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
‘YASA BUNA İZİN VERMESEYDİ KATLİAM OLMAZDI’
3 kişinin savcılık ifadelerinin alındığı sırada, Patipark Ankara Derneği, Sokaktaki Canlılar kurumlarının bulunduğu çok sayıda hayvansever mahkeme sürecini takip etti.

Köpeklerin kartlarının kendisinde olduğunu, köpeklere baktığını söyleyen hayvansever Buket Özgünlü müşteki olarak salona girmek istedi. Ancak Özgünlü’nün salona girmesine izin verilmedi.  Bunun üzerine fenalaşan Özgünlü, “Biliyorum hiç birini tutuklamayacaklar. Zaten yasa buna izin vermeseydi bu katliam olmazdı” dedi.

Köpeklerin zehirlenmesiyle ilgili gözaltına alınanlar serbest

‘HAYVANLAR MAL OLARAK GÖRÜLÜYOR’
Duruşmaya katılan Ankara Barosu avukatı Fadime Eymir ve duruşmayı takip eden Patipark Ankara Derneği kurucularından Hülya Akcan, kararı Mezopotamya Ajansı’na (MA) değerlendirdi.
Avukat Eymir, ortaya çıkan sonucun yasalardaki boşluğun bir sonucu olduğunu belirterek, “Hayvanlar mal olarak değerlendirildiği için bu karar verildi. Meclisteki bütün vekillere tepkiliyiz. Hayvanlar mal değil candır. Yargılama devam edecek. Biz de takipçisi olacağız” dedi.
‘SOKAKTAKİ HİÇBİR CANLININ CAN GÜVENLİĞİ YOK’
Kararı kınadıklarını söyleyen Akcan da, “Artık sokaktaki hiçbir canlının can güvenliği yok. Bizim bile yok. Bugün bunu köpeklere yapanlar bize neler yapmazlar. Sokak hayvanları için yapacağımız her şeye engel olurlar, saldırırlar.  Tekrar suç duyurusunda bulunmak için ilçe emniyet müdürlüğüne gideceğiz” ifadelerini kullandı.