Diyarbakır KESK’ten mitinge katılım çağrısı

 

 

 

DİYARBAKIR-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ;  “Onurlu barış için demokratik çözüm” mitingine çağrı yapan KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, “Savaş, çatışma ve şiddet öldürür barış yaşatır” diye seslendi.

MA’nın haberine göre; Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Diyarbakır Şubeler Platformu, 22 Temmuz’da  “Onurlu barış için demokratik çözüm” şiarıyla Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge çağrı yapmak üzere Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) şube binasında basın toplantısı düzenledi.
Açıklama yapan KESK Diyarbakır Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Nasır Demirkıran, Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nden Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl’e gelen turist kafilesinin, fotoğraf çekmek isterken yanlarında bulunan “Kürdistan” yazılı atkı nedeniyle linçe maruz kalmasını hatırlatarak, saldırıyı kınadı.
‘BARIŞ YAŞATIR’  
Savaşın başta kadın ve çocukları mağdur ettiğini belirten Demirkıran, “Savaş ve şiddet her zaman doğa ve emek katliamına sebebiyet vermektedir. Ne yazık ki tüm çabalara rağmen savaş kirli yüzünü göstermeye devam ediyor. Savaşlara ve çatışmaların en çirkin yüzü ile karşı karşıya kalan Türkiye halklarına ve emekçilerine sesleniyoruz; savaş, çatışma ve şiddet öldürür barış yaşatır” şeklinde konuştu.
MİTTİNGE KATILIM ÇAĞRISI
KESK olarak barışa ve demokrasiye vesile olacak her türlü çabanın destekçisi olacaklarını kaydeden Demirkıran, “Bu anlamda Amed’te 22 Temmuz Pazartesi günü İstasyon Meydanı’nda yapılacak olan ‘Savaşa karşı demokratik çözüm’ mitingini destekliyor, bölgedeki tüm emek ve demokrasi güçlerini barış için katılım göstermeye çağırıyoruz” dedi.