Bismil Belediyemiz, hasta ve yaşlı vatandaşlara evde bakım hizmeti veriliyor.

Reklam!

 

 

 

DİYARBAKIR-BİSMİL-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ; Bismil Belediyemiz, hasta ve yaşlı vatandaşlara evde bakım hizmeti veriliyor.

Bismil Belediyesince, hasta ve yaşlı evde bakım hizmetleri kapsamında son 5 ayda yaklaşık 500 aileye temizlik, bakım, onarım ve kişisel bakım hizmeti verildi.

Bismil Belediye Eş Başkanı Orhan Ayaz, ilçedeki yaşlı ve hasta vatandaşların her daim yanlarında olduğunu söyledi.

Evde bakım hizmetinde amacın yurttaşların yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu kaydeden Eş Başkan Ayaz, yaşlıların en öncelikli görevleri arasında yer aldığını belirtti.

Ayaz, şöyle devam etti:

“Bu hizmet, çocukları, komşuları ve akrabaları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler için verdiğimiz bir hizmettir. Bu yurttaşlarımız, Bismil Belediyemiz ile iletişime geçerek başvuruda bulunabilirler.”

Belediye ekibinin düzenli olarak evlerine geldiğini ifade eden hasta yurttaşımız ise, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Hiç kimsem yok. Evde yalnız yaşıyorum. Ne zaman yardıma ihtiyacım olsa belediyeyi arıyorum, araç gönderip bizi hastaneye kadar götürüp ilaçlarımı alıp tekrar evime bırakiyorlar. Daha sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Belediye olmasaydı sahipsiz kalırdım. Allah Eş başkanlarımızdan Belediyemizden razı olsun.” diye konuştu.