İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Kimse dayısı, teyzesi olduğu için işe alınmayacak

 

 

 

İSTANBUL-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ;  Gazi Cemevi’nde Muharrem iftarına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine belediyeden çıkarılan işçiler üzerinden yüklenen AKP’ye,  Kimsenin dayısı, amcası, halası, teyzesi olduğu için işe alınmayacak. Bazı yaptığımız işleri eleştirenler ya da bizi adaletsizlikle suçlayanlar geçmişte yaptıklarına baksın” dedi.

MA’nın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gazi Cemevi’nde katılmak istediği Muharrem iftarına, yaşanan izdiham nedeniyle katılamadı. İftar masalarının kurulduğu alana inemeyen İmamoğlu, yönetim katında Cemevi idarecileriyle bir araya geldi. İmamoğlu, çıkışta bir konuşma gerçekleştirdi.

İmamoğlu, konuşmasına, “Milletimiz, acılardan birliktelik çıkarmayı, her şeye rağmen vatanını, milletini düşünmeyi kendini felsefe edinmiştir. En büyük acılardan sevgi, vicdan ve ahlak doğmuştur. Aynen Kerbela’da olduğu gibi. Yapılan bu katliama, acı olaya rağmen, tümüyle topluma verilen mesajlar, adalete dönük mesajlar olmuştur. Bu topraklarda da acılar yaşanmıştır, bu topraklarda da çok canlar yanmıştır. Yine bizim insanımız iri olmayı diri olmayı başarmıştır” sözleriyle başladı.

Bu ayın matem ayı olduğunu belirten İmamoğlu, toplumun her kesimine lazım olan şeyin “adalet duygusu” olduğunu vurguladı.

‘GEÇMİŞTE YAPTIKLARINA BAKSINLAR’

Çok çalışmaları gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Mağdur olan kesimler var, bazı kayırmacılıklar var. Biz diyoruz ki; ‘Hepimiz eşitiz.’ Bir işe insan alınacaksa, liyakati ile alınacak. Kimsenin dayısı, amcası, halası, teyzesi olduğu için işe alınmayacak. Benim vatandaşım, bu toprakların insanı olduğu için işe alınacak. Bazı yaptığımız işleri eleştirenler ya da bizi adaletsizlikle suçlayanlar, kendilerine, geçmişte yaptıklarına baksın” şeklinde konuştu.