BATMAN – Yeşil Sol Parti Gençlik Meclisi, 28 Nisan’da Yılmaz Güney Parkı’nda düzenleyecekleri gençlik şölenine katılım çağrısı yaptı.

Yeşil Sol Parti Gençlik Meclisi  28 Nisan Cuma günü Yılmaz Güney Parkı’nda gerçekleştirecekleri şölene ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.  Bahçelievler Mahallesinde bulunan Yeşil Sol Parti Seçim  Bürosu önünde yapılan açıklamada konuşan Gençlik Meclisi Üyesi Yakup Orak,  katılım çağrısında bulundu. 

Gençlik Meclisi olarak baskı, gözaltı, darp ve yıldırma politikalarına karşın direneceklerini kaydeden Orak, “Batman gençleri olarak 14 Mayıs’ta AKP-MHP iktidarına sandıkta cevap vereceğiz. Söz veriyoruz ulaşmadığımız genç, gitmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmayacak ve AKP-MHP iktidarını Batman’da yenilgiye uğratmakla beraber tabela partisi haline getireceğiz.  Bu inançla buradan 28 Nisan Cuma günü akşam 17.00’da Yılmaz Güney Parkında şölen gerçekleştireceğiz. Buradan şölenin startını veriyor ve tüm Batman yurtsever gençlerimizi şölene davet ediyoruz” diye konuştu.

Güçlü katılımın önemli olduğunun altını çizen Orak, “Değerli yoldaşlarımız gelin hep birlikte 28 Nisan Cumartesi saat 17.00 da Yılmaz Güney Parkında halaylarımızı zılgıtlarımızı ve coşkumuz ile buluşalım. Hep beraber Dîsa Ciwan, Dîsa serkeftin  diyelim.  Hep bir ağızdan buradayız, gençlerle değiştireceğiz diyelim” dedi.

Açıklama “Bijî berxwedana ciwanan” sloganı ile son buldu.

(MA)