HABER MERKEZİ - İsrail'e giden ABD Başkanı Joe Biden, El Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlenen saldırıya dair, "Hastanedeki patlamayı diğer taraf yapmış gibi görünüyor" açıklaması yaptı. 

ABD Başkanı Joe Biden, Tel Aviv'e gitti. Biden'ı, havaalında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog karşıladı. Karşılamanını ardından ikili görüşme öncesi basın açıklaması düzenledi. 

'ABD, İSRAİL'İN YANINDADIR'

Biden, "ABD, İsrail'in yanındadır" dedi. Gazze'de El Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlenen ve 500 kişinin hayatını kaybettiği saldırının sorumlusunun İsrail olmadığını savunan Biden, "Hastanedeki patlamayı diğer taraf yapmış gibi görünüyor" iddiasında bulundu. 

Japonya'da Matsusaka ırkı sığır açık artırmada Japonya'da Matsusaka ırkı sığır açık artırmada

Netanyahu ise, "Bugün buraya geldiğiniz ve bu zor zamanlarda İsrail'e verdiğiniz açık destek için teşekkür etmek istiyorum. Bu destek Amerikan halkının ezici iradesini yansıtmaktadır. Her gün desteğinizi ve en başından bu yana sahip olduğumuz işbirliğinin derinliğini ve genişliğini gördüm; iki ulus arasındaki büyük ittifakın tarihinde gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir işbirliği düzeyi. Bu desteği ve İsrail'e kendimizi savunmak için ihtiyaç duyduğumuz araçları sağlama konusundaki kararlı taahhüdünüzü görüyoruz. Bu desteği, düşmanlarımıza kararlılığımızı test etmemeleri yönünde verdiğiniz açık mesajda ve bu sözleri eylemle desteklemek üzere bölgeye gönderdiğiniz iki Amerikan uçak gemisi savaş grubunda görüyoruz ama hepsinden önemlisi Sayın Başkan, dünya bu desteği ve İsrail saldırıya uğradığı andan itibaren gösterdiğiniz ahlaki netliği görüyor."

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/221711