Ünlü oyuncu ve programcı Hakan Ural’ın ‘Suç duyurusunda bulunuyorum’ diyerek yaptığı açıklamada, ‘Gel Konuşalım’ adlı programın kamera arkasında çalışan İrem adlı genç kadın, kız kardeşiyle oturduğu Anadoluhisarı’nda bir kafede kendini avukat olarak tanıtan bir kişinin cinsel taciz ve saldırısına uğradı.

Hakan Ural, şahsın, işletmeciyi çağırarak “Bu kızların şortu çok kısa ben rahatsız oluyorum, kaldırın” dediğini, işletme sahibinin ise “Ne münasebet” yanıtı vererek şahsı dışarı çıkardığını ancak saldıgan şahsın polislerle kafeye gelerek şort boyu incelemesi yaptırdığını anlattı.

‘POLİS SALDIRGANA MÜDAHALE EDECEĞİNE KADINLARI AYAĞA KALDIRARAK ŞORT KONTROLÜ YAPMIŞ’

Hakan Ural olayın ardından polisin mekanda oturan kadınlara yönelik tutumunu anlatırken durumun vehametine de dikkat çekti:

“Kafeye gelen polisler, kendini avukat olarak tanıtan kişiye, ‘Sen insanların kıyafetine neden karışıyorsun?’ demek yerine kadınlara ‘Ayağa kalkın bakalım, şortlarınız ne kadar kısa bakacağız’ dedi. Bu akıllara zarar bir durum. Bu hasta ruhlu insanların acil yakalanması lazım. Hem kendisini avukat olarak tanıtan hem de genç kızlara karşı inanılmaz bir tutum takınan polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum.”