BİTLİS - Yeşil Sol Parti ile kentte oyların çoğunluğuyla 3 vekili de çıkaracaklarını belirten Bedlîsliler, “Oyları çalmayla da hiçbir sonuca ulaşamayacaklardır” dedi. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Bedlîs’teki seçim çalışmaları halkın yoğun katılımıyla sürüyor. 350 bin nüfusa sahip olan kentte, 210 bin seçmen bulunuyor. Yeşil Sol Parti rüzgarının estiği Serhat kentlerinden olan Bedlîs’te halk, 3 milletvekilinin 3’ünüde almayı hedefliyor. 

‘YEŞİL SOL PARTİ, HALKIN PARTİSİDİR’ 

Mehmet Coşkun adlı yurttaş, Yeşil Sol Parti’nin halkın partisi olduğunu söyledi. Yeşil Sol Parti’nin HDP’nin devamı olduğunu kaydeden Coşkun, halk olarak çalışmalara katılarak ev ev dolaştıklarını belirtti. Yeşil Sol Parti ile başaracaklarını inandıklarını ifade eden Coşkun, “Bitlis halkı olarak 3-0 alacağımızı biliyoruz. Kürt halkına yapılan zulme, haksızlığa, hukuksuzluğa karşı, halk olarak buradayız, çalışmalara devam ediyoruz. Başaracağız, başaracağımıza inanıyoruz. Halk olarak ekonominin ne durumda geldiğinin farkındayız. Bu gün ülkemizde sebzelerin fiyatının 45 liraya kadar çıktığını biliyoruz. Halk ekonomik anlamda o kadar sıkıntıdadır ki şu an iki nüfuslu bir aile bile evine sebze alamıyor. Halk bunun bilincinde. Biz onları kesinlikle göndereceğiz, bu inancımız sonsuzdur. Bitlis’te kesinlik diğer partilerin bir prestiji kalmadı, halkın onlara güveni kalmadı. Oyları çalmayla hiçbir sonuca ulaşamayacaklardır. Halk bunu çok iyi biliyor. Bu saatten sonra Yeşil Sol Parti Bitlis ve ilçelerinde tamamen üstün geleceğini hepimiz biliyoruz. Halk bu konuda çok duyarlı. Kesinlikle inanıyoruz, üstün geleceğiz” dedi.  

‘YEŞİL SOL PARTİ, 3-0 YAPACAK’ 

Halkın büyük bölümünün Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarına katıldığını ifade eden Cevdet Kaçar isimli yurttaş, “Halk olarak çalışmalarımız çok iyidir. Hem mahallelerde, hem kent merkezinde hem de köyler de çalışmalar yapıyoruz. Biz halk olarak canla, başla partimiz için çalışma yapıyoruz. Hepimiz Yeşil Sol Partiliyiz. Halk olarak elimizden ne gelirse yapacağız. Özellikle, Bitlis halkı olarak Yeşil Sol Parti için ayaktadır. Herkes çok iyi çalışıyor. Sadece Bitlis’te değil, tüm Türkiye’de çok iyi sonuç alacağız ve 110 vekil çıkartacağız” ifadesini kullandı.

  

‘DİĞER PARTİLER OY ALAMAYACAK’ 

Yeşil Sol Parti’nin seçim çalışmalarında halkın büyük duyarlılık ve olumlu tepki gösterdiğini söyleyen Metin Karayel, “Yeşil Sol Parti ile Bitlis’te bir devrim yaratacağız. Halkın Yeşil Sol Parti’ye yaklaşımı çok iyi. Diğer partileri hiç görmüyor. Bizim diğer partilerle hiçbir işimiz yok. Bizim partimizle, kendimizle işimiz var. Huzur, barış ve demokrasi içinde bu seçim sürecini götüreceğiz. Diğer partiler burada bir vekil çıkartacak oy bile alamayacaklardır” diye konuştu. 

‘YEŞİL SOL PARTİ HALKIN KENDİSİDİR’  

“Bitlis halkı Yeşil Sol Parti’ye çok sıcak bakıyor” diyen Mehmet Kılınç is, şöyle konuştu: “Çünkü Yeşil Sol Parti, halkın kendisidir. Özgürlük, eşitlik yani insani felsefenin kendisidir. Bitlis halkı da bu konuda çok duyarlı, özverili ve coşkuludur. Kesinlikle hep birlikte kazanacağız, hep birlikte başaracağız. Biz bunu görüyoruz. İktidar gelip bize ‘TOOG’ ve ‘doğalgaz’ müjdesi veriyor. Maden ki bunu yapabilecek gücünüz vardı, bu güne kadar halkı neden soydular. Halk bunun bilincindedir ve Yeşil Sol Parti etrafında kilitlenmiş durumdadır.”  

‘HEPİMİZ PARTİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’ 

İhsan Bekirhan adlı yurttaş da, herkesin dört dörtlük çalışması ve kendine oy vermesi gerektiğini belirterek, “Diğer partilere hiç oy çıkmaması gerekiyor, eğer oy çıkarsa bu bizim için en çok büyük bir ayıp olur. Bu ekonomik kriz, pahalılık insanları perişan etmiş durumda. Herkes, kendisine ve partisine çalışmalı, kendi şahsına oy vermelidir. Bitlis’te halkın yüzde 100’ü vermese de, biz gene de 3 milletvekilini alacağız. Hepimiz, partimiz için çalışıyoruz” dedi.