ANKARA - HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, halkların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak “Kardeşlik ve barış köprülerinin kurulduğu bayramlar yaratmak için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız” mesajını verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Ramazan Bayramı’na dair kutlama mesajı paylaştı.

Eş Genel Başkanların mesajı şöyle: “2021 Ramazan Bayramı’nı bütün dünyada büyük can kayıplarına sebep olan pandeminin ağır koşulları altında, gelecek kaygısı, yoksulluk, adaletsizlik ve tırmandırılan savaş ve çatışmalar nedeniyle büyük bir hüzünle karşılıyoruz. Zalimliğin, zorbalığın ve faşizmin karanlığına karşı bayramların aydınlık, barış, kardeşlik, eşitlik ve dayanışmanın bilince çıkarılmasına vesile olmasını diliyoruz.

DAYANIŞMA MESAJI

Bu yılki Ramazan Bayramı’nın acı çeken halklarımızla dayanışma, kederlerimizi, sevinçlerimizi, ekmeğimizi paylaşma seferberliğine vesile olacağına inanıyoruz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düsturundan hareketle dayanışmanın, paylaşımın ve kardeşlik köprülerinin kurulacağı bir bayram temenni ediyoruz. Ramazan Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında sağlık, barış, huzur, adalet ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor, tüm dünyaya barış, kardeşlik ve dayanışma mesajımızı iletiyoruz.

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Halklara katliamların reva görülmediği, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, kadın, çocuk ve gençlerin ölmediği, şiddet görmediği, istismar edilmediği, halklar arasında nefret tohumları değil, kardeşlik ve barış köprülerinin kurulduğu bir bayramlar yaratmak için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.” (MA)