ANKARA–ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ: CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CNN Türk yayınlarına CHP’lilerin katılmayacağını açıklayarak, "Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz" sözleriyle boykot çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CNN Türk yöneticileri ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından CHP Ankara il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Özkan, CHP'lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararının alındığını duyurdu.

CNN Türk kanalının iktidarının menfaatleri doğrultusunda yayın yaptığını belirten Özkan, “Gerçekleri örterek AK Parti söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir. CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz” dedi.

‘İZLEMEMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUZ’

"Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz" diyen Özkan açıklamanın devamında şunları söyledi: "Yerel seçimlerden bu yana tahammül edilemez noktaya ulaşan bu gerçekler ve gerekçeler karşısında değerlendirmeler yapan CHP MYK 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle CHP'li, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak, tuzaklarını boşa çıkaracaktır. Saygılarımızla milletimize duyururuz."

( Kaynak: MA)