AMED  - Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve beraberindeki heyeti ağırladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP milletvekilleri Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu ve Ahmet Baran Yazgan, Amed-Mêrdîn arasındaki kırsal alanda çıkan ve 15 kişinin yaşamını yitirdiği alanda incelemelerde bulunduktan sonra Amed Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.    Belediye Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun tarafından karşılanan CHP heyeti ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. 

"Saray, 15 saniyede bir emekli maaşı harcıyor" "Saray, 15 saniyede bir emekli maaşı harcıyor"

Bucak, ziyaretleri nedeniyle CHP heyetine teşekkür ederek, yangın nedeniyle dayanışmanın önemini vurguladı.  Tanrıkulu ise Amed’in seçilmiş başkanına dayanışma ziyaretinde bulunduklarını belirtti. Kayyımların kentte yarattığı tahribata dikkati çeken Tanrıkulu, “Yeniden bir kayyım uygulamasının olmaması lazım. Bu uygulama bu saatten sonra kabul edilebilir bir şey değil. Türkiye’nin temel meselelerinden biri olan Kürt meselesini daha da çıkmaza sokmakta. Bu uygulamaya karşı çaba içindeyiz ve olacağız” diye konuştu.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/245717