ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan polis baskınına "Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz”  diyerek tepki gösteren CHP'li Başkan Zeydan Karalar, "Hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının "ihaleye fesat karıştırmak" ve "rüşvet" iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında bu sabah CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ile çok sayıda eve baskın düzenlendi. Operasyon kapsamında aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın danışmanı Mürüvet Sızlı’nın da aralarında olduğu bazı belediye çalışanları gözaltına alındı.

CHP’liler yapılan operasyona dair Adana Büyükşehir Belediyesi Taş Binası önünde açıklama yaptı. Açıklamada CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut ve Erhan Adem,  partinin Adana milletvekilleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu yer aldı.

'İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONU'

Açıklamada ilk sözü CHP İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu aldı. Yapılan operasyon için  "Siyasi bir algı operasyonudur, yargı eliyle yapılmıştır” diyen Tanburoğlu, operasyon halk iradesine saldırı niteliğinde olduğunu ifade etti. Tanburoğlu, operasyonu yine “Zeydan Karalar'ı itibarsızlaştırma operasyonu" olarak tanımladı.

Tanburoğlu, belediyelerle uğraşmaktan vazgeçip halkın sorunlarını çözme çağrısı yaptığı AKP iktidarına "Adana, Zeydan başkanı size yedirmeyecektir" diyerek seslendi.

'KANUNA AYKIRI İŞİMİZ YOK'

Özel: Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur Özel: Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur

Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, konuşmasında "Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz" dedi.

Yapılan operasyona "Bir hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır" diyerek tepki gösteren Karalarl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Devletin polisi de bizim. Polisimiz onlar aldıkları talimatı yerine getirmeye çalışıyor. Biz de bu önemli görevi layıkıyla milletin parasını koruyarak yapmaya çalışıyoruz. Bizim belediye başkanlarımızı itibarsızlaştırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz görevimizi halka layık olarak, Atatürk'e layık olmanın bilincinde yapıyoruz. Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz. Kamuya zarar olmaz. Biz birilerine para kazandırmak için buraya gelmedik. Emniyet, savcılık bizden ne istemişse eksiksiz vermişiz, vermeye devam edeceğiz. Çekineceğimiz bir şey yoktur, asla da olmayacaktır. 10 yıldır başkanım, ne benim ne elemanlarımın karıştığı bir olay olmamıştır. Kadın arkadaşımızın odasını aramaya bir hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır." 

YOLSUZLUK İÇİN AKP'Lİ BELEDİYEYİ İŞARET ETTİ

Son olarak konuşan CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut da operasyonu "ülke demokrasisine yapılan operasyon” olarak nitelendirdi.

Büyükşehir Belediyesinin daha önce borç batağında olup, işçilerinin maaşlarını ödeyemezken, şimdi hizmet ürettiğini savunan Bulut, bir yolsuzluk aranıyorsa AKP'li Yüreğir Belediyesi'ne ve bu kentte kuyu açanlara bakılması gerektiğini ifade etti. Bulut, "Demokrasi yolunda yapılan tüm algı çalışmalarına karşı duracağız. Bu dezenformasyon çukurunda Saray iktidarını boğacağız" ifadelerini kullandı. 

Karalar'ın tekrardan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı olacağına işaret eden Bulut, iktidara karşı mücadele çağrısında bulundu.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/227451