ANKARA – DEM Parti, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden yöneticileri Ahmet Gün’e ilişkin yaptığı açıklamada, Şirnex’te yaşanan hiçbir saldırının tesadüfi olmadığını ve sorumluların açığa çıkartılması gerektiğini belirtti.

Tuncer Bakırhan AKP'yi seçime davet etti Tuncer Bakırhan AKP'yi seçime davet etti

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Qileban ilçesinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden DEM Parti Sêgirk Belde Örgütü yöneticisi Ahmet Gün’e ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada “Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi yöneticimiz, meclis üyemiz, emektarımız Ahmet Gün’ü silahlı bir saldırı sonucunda kaybettik. Babasıyla birlikte odun toplamaya giden Abdurrahim Gün de olay yerinde yaralandı, şu anda Şırnak Devlet Hastanesinde ameliyat edilmektedir” bilgisine yer verildi.

‘MÜNFERİT BİR OLAY DEĞİLDİR’

Şirnex’te yaşanan hiçbir saldırının tesadüfi olmadığı vurgulanan açıklamada, olayların soruşturulması ve sorumluların açığa çıkartılmasının altı çizildi. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Şırnak’ta sistemden beslenen belli güç odakları aracılığıyla yıllardır derinleştirilmek istenen çelişkiler, ağır bedellere mal olmaktadır. Yaşanan can kaybı, münferit bir olay değildir. Bir süredir tehdit edildiğini öğrendiğimiz Gün ailesinin can güvenliğinden buna zemin sunanlar sorumludur. Failler derhal bulunup adalet önüne çıkarılmalıdır. Bu karanlık siyasete son verilmelidir. Sevgili Ahmet Gün’ü kaybetmenin derin acısıyla, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Tedavisi süren Abdurrahim Gün’e acil şifalar diliyoruz” denildi.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/226745