MERSİN ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ-Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, sahilde mısır satarak hayatını idame ettirmeye çalışan bir depremzedeye Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından para cezası kesilmesini eleştirerek, “Vicdani değil” yorumunda bulundu. 

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, Akdeniz ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdikleri sırada Hataylı depremzede Süleyman Güven, “Sizi Allah gönderdi” diyerek derdini dile getirdi. Hataylı depremzede Süleyman Güven, depremin ardından ailesiyle birlikte Mersin’e yerleştiğini ve hayatını idame ettirmek için sahilde mısır sattığını söyledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıtası tarafından depremzede olduğunu söylemesine rağmen kendisine sahilde mısır sattığı için 617 lira ceza kesildiğini belirten Güven, yaşadığı mağduriyetten yakındı. 

BOZAN: “BU CEZA İPTAL EDİLMELİDİR”

Güven, “Depremzedeyim dedim ama dinlemeyip cezayı kestiler. Fotoğrafımı çektiler. İstersem 5-6 gün çalışır cezayı öderim” diye konuştu. 

Hataylı depremzedeye kesilen cezanın vicdani olmadığını söyleyen Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne kesilen cezayı iptal etmeleri çağrısında bulundu. Milletvekili Bozan, “Yıkımı yaşayan bir depremzedeye bu cezanın kesilmesi vicdani değildir. Depremzede olduğunu söylemene rağmen bu cezayı yazmamaları lazımdı. Cezayı kesen zabıtanın kim olduğu önemli değil. Sen Hatay’da deprem yıkımından zarar görüp buraya gelmiş ve mısır satarak ayakta durmaya çalışıyorsun; bunu bilmelerine rağmen sana ceza kesmek zulümdür. Bu ceza iptal edilmelidir” dedi.

Editör: Hamza Özkan