HABER MERKEZİ - Diyarbakır'da 18 Aralık’ta yapılacak olan "geçinemiyoruz" mitingi için bildiri dağıtılarak, açıklama yapıldı.  

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), 2022 bütçesine ilişkin “Geçinemiyoruz! İnsanca yaşam, emekten ve halktan yana bütçe için omuz omuza” şiarıyla 18 Aralık'ta Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapacağı bölge mitinginin hazırlıkları sürüyor. Miting için Batman'da açıklama, Diyarbakır'da ise bildiri dağıtımı yapıldı. 

Batman'daki açıklamada konuşan Petrol İş Şube Başkanı Veysel Kartal, "Yoksulluğa ve emeğimizin ucuzlatılmasına teslim olmayacağız. Kara kışı bahara çevireceğiz. Üretimden gelen gücün kullanımı da dahil olmak üzere demokratik her türlü yöntemle direneceğiz" dedi. Tüm emekçileri mitinge davet eden Kartal, "Taşımıza, toprağımıza, suyumuza, ormanımıza, doğamıza sahip çıkıyoruz. Bu ülke, bu memleket bizim, bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Krizi biz yaratmadık, faturasını ödemeyeceğiz. Biz emekçileriz, biz halklarız. Emeğimizi, ekmeğimizi, haklarımızı kimselere teslim etmeyeceğiz. Tüm Batman halkını saat 13.00'te İstasyon meydanında yapılacak bölge mitingine davet ediyoruz" çağrısı yaptı.

DİYARBAKIR'DA BİLDİRİ DAĞITIMI 

Amed Emek ve Demokrasi Platformu, “geçinemiyoruz” mitingi için Yenişehir ve Sur ilçelerinde bildiri dağıttı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy’un da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup, kısa bir açıklamanın ardından Ofis semtinde “Savaşa değil, emekçiye bütçe” sloganlarıyla bildiri dağıttı. Alkış ve zılgıtların eksik olmadığı bildiri dağıtımında, insanlar mitinge davet edildi. (Yazılı Haber MA)

#ÖTEKİLERİNGÜNDEMİ

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz!

ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ Wep sitesinde yapılan Yazarlarımızın Yazıları, Haberler, Söyleşiler, Röportajlar ve YouTube Tv kanalımızdan yaptığımız Canlı Yayın Programlarımız anında haberdar olabilmek için bizi resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sizler de kanalımıza abone olabilir ve arkadaşlarınıza önerebilirsiniz!

#ÖTEKİLERİNGÜNDEMİ

YouTube ► kanalında ülkenin sıcak gündemini ötekilerin sesinden ekrana taşıyoruz.

ÖTEKİ TV Resmi Web Sitesi ► https://www.otekileringundemi.com/

ÖTEKİ TV Sosyal Medya Hesapları:

Twitter ► https://twitter.com/OtekilerinG

Facebook ►https://www.facebook.com/OtekilerinG

Instagram ► https://www.instagram.com/otekilerin_gundemi/

YouTube►https://www.youtube.com/channel/UCmKlsa826_a9G30R7r884Xw