Türkiye'den dört yönetmen de var: Saraybosna Film Festivali'nin programı açıklandı

      ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ; 25. Saraybosna Film Festivali’nin programı açıklandı.

Güncel 20.07.2019, 10:18 20.07.2019, 10:18
0
Türkiye'den dört yönetmen de var: Saraybosna Film Festivali'nin programı açıklandı

 

 

 

ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ; 25. Saraybosna Film Festivali’nin programı açıklandı. 16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek festivalin programında Emin Alper, Pelin Esmer, Arda Çiltepe ve Ömer Deniz’in filmleri de yer alıyor.


Bu yıl 25’incisi düzenlenecek olan Saraybosna Film Festivali‘nin programı belli oldu.

16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Saraybosna’nın Kalbi ödülü için 53 film yarışacak.

FilmLoverss’ın haberine göre bu 53 film, Kurmaca Film Yarışması, Belgesel Film Yarışması, Kısa Film Yarışması ve Öğrenci Filmleri Yarışması bölümlerinde yer alacak.

Emin Alper’in son filmi “Kız Kardeşler”, festivalin Kurmaca Film Yarışması bölümünde yarışacak.

“İşe Yarar Bir Şey” ile adından söz ettiren Pelin Esmer’in yeni filmi “Kraliçe Lear” da Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak.

Festivalde Türkiye sinemasını temsil edecek diğer filmler arasında Arda Çiltepe’nin yönettiği kısa film “Siyah Güneş” ile Öğrenci Filmleri Yarışması’nda yer alan Ömer Deniz imzalı “Dünya Tutuluyor” bulunuyor.

Saraybosna Film Festivali’nin programının tamamı ise şöyle:

  • Kurmaca Film Yarışması


And Then We Danced – Levan Akin (Gürcistan/İsveç/Fransa)
Cat in the Wall – Mina Mileva, Vesela Kazakova (Bulgaristan/Birleşik Krallık/Fransa)
Heidi – Cătălin Mitulescu (Romanya)
Mo – Radu Dragomir (Romanya)
Open Door – Florenc Papas (Arnavutluk/İtalya/Kosova/Makedonya)
Rounds – Stephan Komandarev (Bulgaristan/Sırbistan)
Son – Ines Tanović (Bosna Hersek/Hırvatisatan/Romanya/Slovenya/Karadağ)
Kız Kardeşler – Emin Alper (Türkiye/Almanya/Hollanda/Yunanistan)
Take Me Somewhere Nice – Ena Sendijarević (Bosna Hersek/Hollanda)

  • Belgesel Film Yarışması


Daughter Of Camorra – Siniša Gačić (Slovena/İtalya)
The Euphoria of Being – Réka Szabó (Macaristan)
The Golden Girl – Denisa Morariu-Tamas, Adrian Robe (Romanya)
Honeyland [+] – Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska (Kuzey Makedonya)
How Far the Stars – Katalin Barsony (Macaristan/ABD)
If Only Dreams Came True – Višnja Skorin (Hırvatistan)
In Between – Samir Karahoda (Kosova)
Palace for the People – Boris Missirkov, Georgi Bogdanov (Bulgaristan/Romanya/Almanya)
Kraliçe Lear – Pelin Esmer (Turkey)
A Small Documentary About 3 Letters – Goran Bregović (Bosna Hersek/Sırbistan/Fransa)
The Soviet Garden – Dragoș Turea (Moldova/Romanya)
Stack of Material – Sajra Subašić (Bosna Hersek)
Then Comes the Evening – Maja Novaković (Sırbistan/Bosna Hersek)
Yet Another Departure – Renata Poljak (Hırvatistan)
When the Persimmons Grew [+] – Hilal Baydarov (Azerbaycan/Avusturya)
When Tomatoes Met Wagner [+] – Marianna Economou (Yunanistan)

  • Kısa Film Yarışması


12 K. Marx Street – Irine Jordania (Gürcistan)
Siyah Güneş – Arda Çiltepe (Türkiye/Almanya)
The Distance Between Us and the Sky – Vasilis Kekatos (Yunanistan/Fransa)
EDNA/One of Many – Vuk Mitevski (Kuzey Makeonya/Belçika)
The Last Image of Father – Stefan Đorđević (Sırbistan/Hırvatistan/Yunanistan)
The Last Trip to the Seaside – Adi Voicu (Romanya)
Mr. Mare – Luca Tóth (Macaristan/Fransa)
Natural Selection – Aleta Rajič (Bosna Hersek)
The Pit – Alban Ukaj (Bosna Hersek)
Postcards from the End of the World – Konstantinos Antonopoulos (Yunanistan)
Salt, Pepper to Taste – Teymur Hajiyev (Azerbaycan)
Symbiosis – Nadja Andrasev (Macaristan/Fransa)
Tina – Dubravka Turić (Hırvatistan)
The Van – Erenik Beqiri (Arnavutluk/Fransa)

  • Öğrenci Filmleri Yarışması


As Up to Now – Katalin Moldovai (Macaristan)
Broken Things – Panni Gyulai (Macaristan)
Day Release – Martin Winter (Avusturya)
Elephants’ Graveyard – Filip Mojzeš (Hırvatistan)
Favorites – Martin Monk (Avusturya/Almanya)
God the Mother – Mihai Ghiță (Romanya)
How to Fly a Kite? – Loránd Gábor (Romanya)
Life Between the Exit Signs – Nicolas Pindeus (Avusturya)
Night Session – Petre Tomadze (Gürcistan)
Sad Girl Weekend – Dimitris Tsakaleas, Lida Vartzioti (Yunanistan)
Sherbet – Nikola Stojanović (Sırbistan)
Sigh – Vlad Bolgarin (Moldova)
The Shift – Damir Markovina (Hırvatistan)
Dünya Tutuluyor – Ömer Deniz (Türkiye)

( Kaynak: Gazete karınca )
banner3
Yorumlar (0)
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sosyal medya da verilerimizi zaten izinsiz kullanılıyor, şimdi de yasal zeminde kullanmak istiyorlar.. Sizce çözüm?
Sosyal medya da verilerimizi zaten izinsiz kullanılıyor, şimdi de yasal zeminde kullanmak istiyorlar.. Sizce çözüm?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Günün Karikatürü Tümü