İSTANBUL -

Her Pazar yayımlanan Jin’in Dergi'nin yeni sayısı, “Kökleriyle buluşan devrim: Rojava” kapağıyla okuyucu ile buluştu. Derginin 22’nci sayısında, 11'nci yılına giren Rojava Devrimi’ne yer verildi. 

Emma Rengîn, "Kendi kökleri üzerinde yeşeren devrim; Rojava Devrimi" yazısında Rojava Devrimi’ne değiniyor. Figen Yüksekdağ, "Tutsaklıktan özgürlüğe ‘Bir Tutam Saç" başlıklı kitap tanıtımında müebbet tutuklu Sona Mengütay’ın kitabını ele alıyor.

Saliha Ayata, “Ahlakilik bir toplumsal kültür olayıdır” yazısında başarılı olan her şeyin ahlaki olamayacağını aktarıyor. Oya Açan, “Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri bir kez daha sokağa salınıyor” başlıklı yazısında yeni yasal düzenleme ve kadın haklarının gaspına dikkati çekiliyor. 

Esma Kaya Ceylan, “Çizgi filmlerde çocuk sömürüsü: Heidi’nin ayakları” başlıklı yazısında İsviçre’deki köle çocuk gerçeğine ve bunun Heidi çizgi filmiyle somutlaşmasına dikkati çekiyor.

Yeni sayıda yer alan tüm başlıklar şöyle:

* Kendi kökleri üzerinde yeşeren devrim; Rojava Devrimi / Emma Rengîn

* Tutsaklıktan özgürlüğe ‘Bir Tutam Saç’ / Figen Yüksekdağ

Jin Dergisi, “Bir kadın kırımına dönüşen Lozan” kapağıyla çıktı Jin Dergisi, “Bir kadın kırımına dönüşen Lozan” kapağıyla çıktı

* Ahlakilik bir toplumsal kültür olayıdır / Saliha Ayata

* Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri bir kez daha sokağa salınıyor / Oya Açan

* Çizgi filmlerde çocuk sömürüsü: Heidi’nin ayakları / Esma Kaya Ceylan

Kaynak: http://mezopotamyaajansi35.com/tum-haberler/content/view/215089