Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Niğde'de vatandaşlarla buluştu. Kılıçdaroğlu'na ABB Başkanı Mansur Yavaş da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, konuşmasında gençlere seslenerek "Sizin hayalleriniz Bay Kemal'in hedefleri olacak. Hiç endişe etmeyin" dedi.

Türkiye'nin kilitlendiği 14 Mayıs seçimlerine 10 gün kaldı. Siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları programlarını hızlandırdı. Seçim çalışmaları için Niğde'ye giden Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşlarla buluştu.

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu:

ONLAR GİBİ YAPMAYACAĞIM

"Beraber Türkiye'yi zengin bir ülke haline getirecek miyiz? Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirecek miyiz? Bu ülkeye alın terine değer verecek miyiz? Ben de size söz veriyorum; 85 milyonun cumhurbaşkanı olunca hiçbir ayrım yapmayacağım. Onlar gibi yapmayacağım.

Her evde sorun olduğunu, her gencin sorun yaşadığını biliyorum. Esnafımızın, çiftçimizin sıkıntısını biliyorum. Ama benim de sözüm var; kul hakkı yemeyeceğim, kul hakkı yedirmeyeceğim.

Bekliyoruz, onlar da söylesinler. Ama tık yok. Bir yılda 418 milyar doları nasıl hiç ettiklerini, mal varlıklarını yurtdışına nasıl kaçırdıklarını biliyorum. O paraları kuruşuna kadar getireceğim!

SİZİN HAYALLERİNİZ BENİM HEDEFİM

Gençler size de bir sözüm var. Türkiye'nin geleceği sizin elinizde. Türkiye'ye demokrasi getirmek sizin elinizde. Sizden bir isteğim olacak. Umudunuzu yurtdışına bağladınız. Sizin hayalleriniz Bay Kemal'in hedefleri olacak. Hiç endişe etmeyin. Bakın gençler sandığa gidip oy kullanacaksınız.

Ayın 14'üne az kaldı. 14'üne gidiyoruz 15'ine güzel bir Türkiye'ye uyanacağız.

İstişare çok önemli. Devlet bir kişinin dudağının arasına teslim edilemez. Adalet sadece mahkeme salonlarında olamaz.

BU ÜLKEYE ADALET LAZIM

Adalet için 450 kilometre yürüdüm. Bu ülkeye adalet lazım. İranlı bilgin Sadi ne demiş: Adalet olmayınca olmuyor! Dünyanın bütün nehirleri adalete susamış insanların, susuzluğunu bitirmeye yetmez.

Trump (eski ABD Başkanı) dedi ki beni kızdırma senin mal varlığını dünyaya açıklarım. Bir tek kelime bile edilmedi. Bay Kemal olsa açıklamazsan namertsin derdi. Eğer egemen gücün tehdidi altındaysanız ve ses çıkarmıyorsanız, beka sorunu var demektir. Aynı şekilde Tank Palet Fabrikası'nı Katar'a sattılar. Bunların ki mevsimlik milliyetçilik."