BAFTA Ödülleri için adayları açıklandı

Bu yıl 74’üncü kez verilecek olan Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri için adaylar açıklandı.

Kültür-Sanat 10.03.2021, 09:11 10.03.2021, 09:17
9
BAFTA Ödülleri için adayları açıklandı

HABER MERKEZİ – 11 Nisan’da sahiplerini bulacak olan BAFTA ödülleri için adaylar açıklandı. “Nomadland” ve “Rocks” yedişer dalda en çok adaylık kazanan yapımlar olurken, onları altışar adaylıkla “Mank”, “Minari”, “The Father” ve “Promising Young Woman” filmleri izledi.

Bu yıl 74’üncü kez verilecek olan Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri için adaylar açıklandı.

Chloé Zhao’nun yönettiği Nomadland ve Sarah Gavron imzalı Rocks yedişer dalda adaylık kazanan yapımlar oldu.

Emerald Fennell’in Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman), Florian Zeller’in Baba (The Father), David Fincher’in Mank ve Lee Isaac Chung’un Minari filmleri ise altışar dalda adaylık kazandı.

Ödüller 11 Nisan’da Covid-19 pandemisi nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilecek törende sahiplerini bulacak.

Adaylar

‘Nomadland’

BAFTA ödülleri için adaylar şöyle:

En İyi Film

  • The Father
  • The Mauritanian
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Kadın Oyuncu

  • Bukky Bakray (Rocks)
  • Radha Blank (The Forty-Year-Old Version)
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
  • Frances Mcdormand (Nomadland)
  • Wunmi Mosaku (His House)
  • Alfre Woodard (Clemency)

En İyi Erkek Oyuncu

  • Riz Ahmed (Sound Of Metal)
  • Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Adarsh Gourav (The White Tiger)
  • Anthony Hopkins (The Father)
  • Mads Mikkelsen (Another Round)
  • Tahar Rahim (The Mauritanian)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Niamh Algar (Calm With Horses)
  • Kosar Ali (Rocks)
  • Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Dominique Fishback (Judas and the Black Messiah)
  • Ashley Madekwe (County Lines)
  • Yuh-Jung Youn (Minari)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
  • Barry Keoghan (Calm With Horses)
  • Alan Kim (Minari)
  • Leslie Odom Jr. (One Night In Miami…)
  • Clarke Peters (Da 5 Bloods)
  • Paul Raci (Sound of Metal)

En İyi Britanya Filmi

  • Calm With Horses
  • The Dig
  • The Father
  • His House
  • Limbo
  • The Mauritanian
  • Mogul Mowgli
  • Promising Young Woman
  • Rocks
  • Saint Maud

Yabancı Dilde En İyi Film

  • Another Round
  • Dear Comrades!
  • Les Misérables
  • Minari
  • Quo Vadis, Aida?

En İyi Belgesel

  • Collective
  • David Attenborough: A Life On Our Planet
  • The Dissident
  • My Octopus Teacher
  • The Social Dilemma

En İyi Animasyon Film

  • Onward
  • Soul
  • Wolfwalkers

En İyi Yönetmen

  • Thomas Vinterberg (Another Round)
  • Shannon Murphy (Babyteeth)
  • Lee Isaac Chung (Minari)
  • Chloé Zhao (Nomadland)
  • Jasmila Žbanić (Quo Vadis, Aida?)
  • Sarah Gavron (Rocks)

En İyi Özgün Senaryo

  • Another Round (Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg)
  • Mank (Jack Fincher)
  • Promising Young Woman (Emerald Fennell)
  • Rocks (Theresa Ikoko, Claire Wilson)
  • The Trial of the Chicago 7 (Aaron Sorkin)

En İyi Uyarlama Senaryo

  • The Dig (Moira Buffini)
  • The Father (Christopher Hampton, Florian Zeller)
  • The Mauritanian (Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven)
  • Nomadland (Chloé Zhao)
  • The White Tiger (Ramin Bahrani)

En İyi Müzik

  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Promising Young Woman
  • Sou

En İyi Görüntü Yönetimi

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • The Mauritanian
  • News of the World
  • Nomadland

En İyi Çıkış Yapan Senarist, Yönetmen ya da Yapımcı (Britanya)

  • His House (Remi Weekes, Senarist, Yönetmen)
  • Limbo (Ben Sharrock, Senarist, Yönetmen), (Irune Gurtubai, Yapımcı)
  • Moffie (Jack Sidey, Senarist/Yapımcı)
  • Rocks (Theresa Ikoko, Claire Wilson, Senarist)
  • Saint Maud (Rose Glass, Senarist/Yönetmen), (Oliver Kassman, Yapımcı)

En İyi Kurgu

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Yapım Tasarımı

  • The Dig
  • The Father
  • Mank
  • News of the World
  • Rebecca

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Ammonite
  • The Dig
  • Emma.
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank

En İyi Saç ve Makyaj

  • The Dig
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

En İyi Ses

  • Greyhound
  • News of the World
  • Nomadland
  • Soul
  • Sound of Metal

En İyi Görsel Efekt

  • Greyhound
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

En İyi Kısa Animasyon (Britanya)

  • The Fire Next Time
  • The Owl and the Pussycat
  • The Song of a Lost Boy
  • (Kaynak: Gazete karınca)
banner3
Yorumlar (0)
12
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Olası bir erken seçimde, Z Kuşağının oy dağılımı nasıl olur?
Olası bir erken seçimde, Z Kuşağının oy dağılımı nasıl olur?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 31 67
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 31 61
4. Trabzonspor 32 57
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 31 49
8. Karagümrük 32 48
9. Sivasspor 31 44
10. Göztepe 32 43
11. Konyaspor 31 40
12. Antalyaspor 32 39
13. Rizespor 31 35
14. Kasımpaşa 32 35
15. Malatyaspor 31 33
16. Ankaragücü 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 31 33
19. Gençlerbirliği 31 31
20. Erzurumspor 32 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 28 54
3. Altay 28 53
4. Adana Demirspor 28 52
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Tuzlaspor 29 41
9. Bursaspor 28 40
10. Bandırmaspor 28 38
11. Ümraniye 28 38
12. Boluspor 28 32
13. Balıkesirspor 28 32
14. Adanaspor 28 31
15. Menemenspor 28 29
16. Akhisar Bld.Spor 28 25
17. Ankaraspor 28 19
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 31 74
2. M. United 30 60
3. Leicester City 30 56
4. West Ham 30 52
5. Chelsea 30 51
6. Tottenham 30 49
7. Liverpool 30 49
8. Everton 29 47
9. Aston Villa 29 44
10. Arsenal 30 42
11. Leeds United 30 42
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 30 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 30 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 30 29
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 30 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 29 66
2. Barcelona 29 65
3. Real Madrid 29 63
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 29 46
6. Real Betis 29 46
7. Villarreal 29 46
8. Celta de Vigo 29 37
9. Granada 29 36
10. Athletic Bilbao 29 36
11. Levante 29 35
12. Valencia 29 33
13. Cádiz 29 32
14. Osasuna 29 31
15. Getafe 29 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 29 27
18. Elche 30 26
19. Eibar 29 23
20. Deportivo Alaves 29 23
Günün Karikatürü Tümü