banner55

Bajer bajer (Kent kent) Newroz programı

Bu yıl “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” şiarıyla kutlanacak Newroz etkinliklerinin programı belli oldu. 

Kültür-Sanat 16.03.2021, 10:15 16.03.2021, 10:30
25
Bajer bajer (Kent kent) Newroz programı

ABER MERKEZİ - Bu yıl “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” şiarıyla kutlanacak Newroz etkinliklerinin programı belli oldu. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Kürdistani İttifak Çalışması içerisinde yer alan partiler tarafından organize edilen ve “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” şiarıyla kutlanacak Newroz etkinliklerinin programı belli oldu. Kentlerde tertip komiteleri oluşturularak, kutlamalar için başvurular yapıldı. 

İşte kentlerdeki Newroz programları:

17 MART 

ÇINAR: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Devrim Demir ve Hasan Ölçen

İDİL: Şırnak milletvekilleri ile sanatçılar Arhat ve Merve Admiş

18 MART 

ERGANİ: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Helîmê Omerî ve Pınar Aydınlar

SİLOPİ:  Şırnak milletvekilleri ile sanatçılar Koma Çiya (Genim), Grup Munzur ve Xece

VİRANŞEHİR: Urfa milletvekilleri ile sanatçı Mervan Tan

CEYLANPINAR: Urfa milletvekilleri ile sanatçılar Kadir Çat ve Şilan Dora

19 MART 

SİLVAN: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Hediye ve Koma Dicle Fırat

ŞIRNAK: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, Şırnak milletvekilleri ile sanatçılar Bajar 

SURUÇ: Urfa milletvekilleri ile sanatçı Koma Dengê Amara

SİVEREK: Urfa milletvekilleri ile sanatçılar Ahmet Jiyara ve Baran Bozyel

MİLAS (MUĞLA): Milletvekilleri ile sanatçılar Koma Jinawaz ve Talat Yeşil

BANDIRMA (BALIKESİR): HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu 

ERGENE (TEKİRDAĞ): HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ile sanatçı Adil Berti

PATNOS: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Veysi Ermiş ve Koma Navin

20 MART 

İSTANBUL: HDK Eş Genel Başkanı Sedat Şenoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce ile sanatçılar Mizgin Özdemir, Erdal Bayrakoğlu, Roni Arti ve Veysi Ermiş

BURHANİYE (BALIKESİR): HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu

MALATYA YEŞİLYURT: HDP PM üyesi Doğan Erbaş ve Ayşe Sürücü ile sanatçı Hivron

BİSMİL: Diyarbakır milletvekilleri ile sanatçılar Koma Sorjiyan, Koma Çiya

KIZILTEPE: Mardin Milletvekilleri ile sanatçılar Şilan Dora ve Murat Demir

BİNGÖL: Milletvekilleri ile sanatçılar Pınar Aydınlar ve Azad Bedran

ADIYAMAN: Milletvekilleri ile sanatçılar Devrim Demir ve Cevdet Bağca

KARAKOÇAN: Milletvekilleri ile sanatçı Koma Pel

PAZARCIK: Milletvekilleri ile İlknur Birol ve Nuray Balık

KEPEZ (ANTALYA): Milletvekilleri ve sanatçılar Nurcan Değirmenci ve Yunus Agiri

İZMİR: HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve İzmir milletvekilleri ile sanatçılar Paksisler, Ayfer Düzdaş ve Arhat

GEBZE: HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm ile sanatçı Diljen Roni

DARICA: Sanatçı Baran Bozyel

DİLOVASI: HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile sanatçı Civan Adar

ÇANAKKALE: HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ile sanatçı Grup İsyan Ateşi

MERSİN: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce ve Mersin milletvekilleri ile sanatçılar Mervan Tan ve Xece

KARAÇOBAN: HDP Milletvekili Murat Sarısaç ve Mihemedê Serhedî

DOĞUBEYAZIT: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Mikail Aslan ve Denge Jinen Azad

21 MART 

DİYARBAKIR: HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, milletvekilleri ile sanatçılar Kardeş Türküler, Şilan Dora, Kadir Çat, Karmeta ve Berhamo

NUSAYBİN: Mardin Milletvekilleri ile sanatçılar Pınar Aydınlar, Arhat ve Helîmê Omerî

CİZRE: HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Şırnak milletvekilleri ile sanatçılar Ruken Yılmaz, Koma Pel ve Merve Admiş

URFA: HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve milletvekilleri ile sanatçılar Nuray Balık ve Koma Dicle Fırat

BATMAN: DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Batman milletvekilleri ile sanatçılar Bajar, Mizgin Özdemir ve yerel grup

DERSİM: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü ile sanatçılar Sultan Özcan, Yasemin Göksu ve Hasan Ali

SİİRT: Milletvekilleri ile sanatçılar Şerzat ve Hivron

ANTEP: HDP Sözcüsü Ebru Günay ve milletvekilleri ile sanatçılar Grup Munzur ve Metin Kemal Kahraman

AYDIN: Milletvekilleri ile sanatçılar Serhat Kural ve Nurcan Değirmenci

DENİZLİ: Milletvekilleri ile Koma Linawaz

MANİSA: Milletvekilleri ile sanatçı Adil Berti

BURSA: HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya ile sanatçılar Civan Adar ve Hediye

ADANA: HDP milletvekilleri Mervan Tan ve Siya Şevê 

İSKENDERUN: HDP Milletvekili Fatma Kurtulan ile sanatçı Baran Bozyel

HAKKARİ: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Murat Demir, Koma Çiya ve Koma Sorjiyan

YÜKSEKOVA: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Lawje ve Rezan Şirvan

VAN: DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saliha Aydeniz, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dede ve milletvekilleri ile sanatçılar Grup Vardiya, Xece ve Azad Bedran

AĞRI: Siyasetçi Sırrı Sakık ve HDP milletvekilleri ile sanatçılar  Veysi Ermiş 

TATVAN: HDP milletvekili Celadet Gaydalı ile sanatçılar Denge Jinen Azad ve Talat Yeşil

BULANIK: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Umut Botan ve Ayfer Düzdaş

KONYA: HDP milletvekilleri

ANKARA: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Ahmet Jiyara ve Cevdet Bağca 

ESKİŞEHİR: HDP Milletvekili Rıdvan Turan

22 MART 

OSMANİYE: HDP Milletvekili Kemal Peköz ile sanatçılar Devrim Demir ve Hozan Mehmet Aykut

KARS: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Cevdet Bağca ve Koma Navin

IĞDIR: HDP milletvekilleri ile sanatçılar Mikail Aslan ve Ayfer Düzdaş

banner3
Yorumlar (0)
33
sağanak
Günün Anketi Tümü
Sitemizi nasıl buldunuz?
Sitemizi nasıl buldunuz?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü
banner56