Köprüde Buluşmalar'a katılacak film projeleri belirlendi

İSTANBUL - 37. İstanbul Film Festivali sırasında düzenlenecek Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi için başvuran film projeleri belirlendi.

Manşet 05.02.2018, 16:10 05.02.2018, 16:10
5
Köprüde Buluşmalar'a katılacak film projeleri belirlendi
İSTANBUL - 37. İstanbul Film Festivali sırasında düzenlenecek Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi için başvuran film projeleri belirlendi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 6-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 37. İstanbul Film Festivali sırasında düzenlenecek Köprüde Buluşmalar için film projeleri seçildi. Türkiye ile komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiren Köprüde Buluşmalar için 98 başvurudan 11 kurmaca ile 1 belgesel film projesi seçildi. Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi festivale paralel olarak 8-13 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Atölyelerde, Türkiye’den ve komşu ülkelerden uzun metraj kurmaca ve belgesel projeleri ile post-prodüksiyon aşamasındaki filmlerin ilk sunumlarını uluslararası sinemacılar yapıyor.

Film Geliştirme Atölyesi'ne seçilen projeler şu şekilde:

* Beni Sevenler Listesi (Yönetmen: Emre Erdoğdu; Yapımcı: Emine İzmir, Nazlı Bulum; Ortak yapım: Hazar Ergüçlü- Rementad)

* Bir Gün ya da Günün Bir Parçası (Yönetmen: Burak Çevik; Yapımcı: Arda Çiltepe- Fol Film)

* Bir Yolculuk (Yönetmen: Fikret Reyhan; Yapımcı: Nizamettin Reyhan)

* Doğrudan Satış (Yönetmen: Abdurrahman Öner; Yapımcı: Arzu Şenses Öner- Buhar Film Production)

* Glasgow (Yönetmen: Sinan Kesova; Yapımcı: Yoel Meranda- Kamara Film)

* Kardeşimin Ordusu (Yönetmen: Senem Tüzen; Yapımcı: Adam Isenberg- Zela Film)

* Kendinden Çok Uzakta (Yönetmen: Yunus Ozan Korkut; Yapımcı: Okan Üzey, Suzan Güverte- Kalavara Film)

* Kumbara (Yönetmen: Ferit Karol; Yapımcı: Nefes Polat)

* Nasipse Adayız (Yönetmen: Ercan Kesal; Yapımcı: Kerem Çatay- Ay Yapım, Ercan Kesal- Poyraz Film)

* Normal (Yönetmen: Ali Kemal Çınar; Yapımcı: Sinan Yusufoğlu)

* Paşa Gönlüm İstedi Kayboldum (Yönetmen: Berrak Çolak; Yapımcı: Engin Palabıyık- Harikulade Film)

* Yeni Şafak Solarken (Yönetmen: Gürcan Keltek; Yapımcı: Marc Van Goethem- 29P FILMS)- belgesel

Atölye kapsamında filmlerin ekipleri, Mart ayında uluslararası deneyime sahip eğitmen ve sinemacılar ile senaryo, prodüksiyon, sunum teknikleri, pazarlama ve dağıtım çalışması yapacak.

Film Geliştirme Atölyesi ödüllerinin sahipleri uluslararası jüri ile yapılacak toplantıların ardından belirlenecek.

Film Geliştirme Atölyesi ödülleri ise şu şekilde:

* 30 bin TL Köprüde Buluşmalar Ödülü,

* 8 bin Avro CNC Ödülü

* Melodika Ses Ödülü

* Akdeniz Film Enstitüsü (MFI) Senaryo Atölyesi Ödülü

* GeniusPark Görsel Efekt Ödülü

* Transilvania Pitch Stop Ödülü
banner3
Yorumlar (0)
10
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 8 16
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 7 6
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 9 13
10. Akhisar Bld.Spor 10 13
11. Adanaspor 9 12
12. Altay 7 10
13. Ümraniye 9 9
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 7 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. Crystal Palace 8 13
10. M. United 8 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Fulham 9 4
18. West Bromwich 9 3
19. Burnley 7 2
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7