İSTANBUL - 1 Mayıs dolaysıyla yasaklanan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm sokaklar demir bariyerlerle kapatıldı. 

Arzu Kızılkaya 

İstanbul'da Taksim'in yasaklanması nedeniyle bu yıl da 1 Mayıs, Maltepe'de kutlanacak. 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü öncesinde Taksim Meydanı, çevresi ve Gezi Parkı demir bariyerle kapatıldı. Taksime çıkan tüm sokak başlarına yerleştirilen polis ve bariyerlerle geçişler yasaklandı. 

Sabah saat 06.00’da trafiğe kapatılan yollar şöyle: “Sıraselviler Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Sadri Alışık Sokak - Atıf Yılmaz Caddesi, Balo Sokak - Turnacıbaşı Caddesi, Zambak Sokak, Meşelik Sokak, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Asmalı Mescit Caddesi, Meşrutiyet Caddesi, Hamalbaşı Caddesi, Kamer Hatun Caddesi, İlk Belediye Caddesi, Ensiz Sokak, İnönü Caddesi, Mete Caddesi.”

ALTERNATİF YOLLAR

Gün boyu trafiğe kapalı olacak yolların dışında araç sürücülerinin kullanacağı alternatif güzergahlar da belirlendi. Bu güzergahlar, Refik Saydam Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Meclis-i Mebusan Caddesi, Tersane Caddesi, Mebusan Yokuşu, Boğazkesen Caddesi, Defterdar Yokuşu ve Kemeraltı Caddesi olarak belirtildi. 

( MA )

Editör: Haber Merkezi