HABER MERKEZİ - YNK Lideri Bafil Talabani KDP’ye çağrı yaparak PKK ile Türkiye arasında barışı sağlamaya yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. 

MA'nın haberine göre; Hewler’de düzenlenen bir panelde konuşan YNK Lideri Bafil Talabani, Kürtler arası ilişki, Federe Kurdistan Bölgesi ve Irak’ın durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılara dikkat çeken Bafil Talabani, “KDP ile birlikte halkımızın sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Her gün bombardıman gerçekleştirilen Rojava’daki kardeşlerimize yardım etmeliyiz. Gelin sorunları çözelim” dedi. 

MAM CELAL VE BİRLİK VURGUSU

Kürt partileri arasındaki birliğin önemine dikkat çeken Bafil Talabani, “Gelin PKK ile Türkiye arasındaki barışı sağlayalım. Mam Celal yapabildiyse biz neden yapmayalım? Gelin bölgede huzuru sağlayalım. Partilerin bayrağı yerine Kürdistan bayrağını taşıyalım. Bütün bunları hep beraber yapabiliriz” çağrısı yaptı. 

BAĞDAT İLE İLİŞKİLER

Hewlêr ve Bağdat arasındaki sorunlara da dikkat çeken Bafil Talabani, son olarak şunları söyledi: “Bağdat bizimle anlaşmaya hazır. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız diyorlar.”