SÊRT - Sêrt’te yaşayan Beşir Özkılıç, 9 yaşında çırak olarak başladığı ayakkabı tamirciliğini 59 yıldır severek sürdürüyor. 

Sêrt’te yaşayan 68 yaşındaki Beşir Özkılıç, 1965'ten bu yana ayakkabı tamirciliği yapıyor. Özkılıç, henüz 9 yaşındayken nenesi tarafından bir ayakkabı tamircisinin yanına verildi. 14 yaşında mesleği öğrenen Özkılıç, daha sonra kendi iş yerini açtı. Özkılıç, yaklaşık 20 yıldır da 3 metrekarelik iş yerinde mesleğini severek sürdürüyor. Kent sakinleri arasında "Beşir Usta" olarak bilinen Özkılıç, ayakkabıların yanı sıra çanta tamiri de yapıyor. 

Yaptığı mesleğin “aşığı” olduğunu söyleyen Özkılıç, hem geçimini sağladığını hem de 5 çocuğunu buradan elde ettiği gelirle büyüttüğünü belirtti. 2 kardeşine de aynı mesleği öğrettiğini aktaran Özkılıç, yıllar geçtikçe ayakkabı tamirine gelenlerin sayısının da azaldığını belirtti. Özkılıç, bunun nedeninin ise “insanlar ayakkabı tamir etmek yerine ayakkabı satın almaya başladı” olduğunu kaydetti. 

'MÜŞTERİLERİME GARANTİ VERİYORUM'

Müşterileriyle aile gibi olduklarını ifade eden Özkılıç, işyerindeki "Aile ayakkabıcısı" yazısına işaret ederek, "Müşterilerimin hepsi çok değerli, zamanla kurduğumuz ilişki sonrasında ailecek geliyorlar” dedi.

CHP'li Kaya: AKP’nin Çiftçiye Yaptığı Zulümdür CHP'li Kaya: AKP’nin Çiftçiye Yaptığı Zulümdür

Müşterilerinin genelde daimi müşteriler olduğunu söyleyen Özkılıç, "İşimi severek, temiz yapıyorum. Müşterilerime garanti veriyorum; kaliteli çalışıyorum. İddialıyım. Esnafın güler yüzlü olması gerekiyor. Öyle olmazsa zaten hiç çalışmasın" diye kaydetti. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/243057