AMED – 68 Aksaray Belediyespor ile 17 Eylül’de deplasmanda karşılaşacak olan Amedspor, maç öncesi “68 Ergenekon” adlı taraftar grubu tarafından tehdit edildi.

Amedspor 17 Eylül Pazar günü 68 Aksaray Belediyespor ile deplasman da karşılaşacak. “68 Ergenekon” adlı taraftar grubu ise maç öncesi sanal medya hesabından Amedspor ve taraftarına yönelik tehdit mesajı yayınladı.

Taraftar grubunun sanal medyada paylaştığı mesajda, şu ifadeler yer ald: "Maç günü, maç öncesi, maç sonrası şehrimiz, tek gayemiz ve ilk önceliğimiz olan Aksaray’da Amed SF taraftarını, formalarını, atkılarını şehrimizde görmek istemiyoruz.”

 Yine grubun “Şehr-i Müdafaa" başlıklı mesajında ise şunlar kaydedildi: "Şehrimizde olaylara sebebiyet verecek, tezahürat, slogan, oluşum ya da gruplar görmemiz halinde müdahale etmekten asla çekinmeyeceğimizi ve geri adım atmayacağımızı siz değerli Aksaray taraftarına ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

7 YILDIR TARAFTAR DESTEĞİNİ ALAMIYOR

Bu sezon TFF 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden Amedspor taraftarı, 7 yıldır deplasmanda takımını destekleyemiyor. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, 3 Eylül'de oynanan Sarıyer-Amedspor maçında taraftar yasağı uygulaması getirmişti. Maça gitmek isteyen bir grup Amedspor taraftarı ise Sarıyerspor taraftarlarının saldırısına uğramıştı.

Yeni sezona iki galibiyet ve bir beraberlikle devam eden Amedspor'un 7 puanı bulunuyor.