MARDİN – Yeşil Sol Parti’nin Qoser’deki halk buluşmalarında konuşan Kürt siyasetçi Ahmet Türk, “Kürt halkı geleceği için, özgürlük için direnişine devam edecek” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) Mêrdîn’deki çalışmaları ilçe ilçe devam etti. Mêrdîn milletvekili adaylarının yanı sıra HDP Mêrdîn milletvekili Pero Dündar ve Kürt siyasetçi Ahmet Türk de farklı ilçelerde çalışmalara katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Yeşil Sol Parti adayları ile beraberindekiler 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkati çekti.

Qoser (Kızıltepe) ilçesine bağlı Dirbêsîye’deki halk buluşmasında Kürt siyasetçi Ahmet Türk söz aldı. Türk, Kürt halkı ve Kürt siyasetçilerine dönük yaklaşıma dikkat çekerek, “Her koşulda bizleri esir almak istiyorlar. Ama iyi bilsinler ki, Kürt halkı hiçbir zaman sessiz kalmaz, her dönem geleceği için özgürlük için direnişine devam edecek” dedi. Dirbêsîye halkının Kuzey ve Doğu Suriye sınırında olduklarına dikkati çeken Türk, “Biliyoruz ki, bugün bize yapılanların aynısını düşmanımız Rojava halkına da yapıyor. Bunu görüyoruz. Bugün bir Kürt dünyanın neresinde olursa olsun ona düşmanlık yapıyorlar. Biz de ‘artık yeter’ diyoruz. Her durumda halkımıza, varlığımıza, kimliğimize sahip çıkmalıyız. Biz biliyoruz ki, halkımız her zaman her koşula hazır olan bir halktır. Dirbêsîye halkı da onlara gereken cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.

Yeşil Sol Parti’nin diğer adayları ile milletvekili Pero Dündar ise, çalışmalarını Nisêbîn (Nusaybin), Derîk, Mîdyad ve diğer ilçelerde köy ve mahalle çalışmalarını sürdürdü.

Editör: Haber Merkezi