Özlem Armen 

İSTANBUL-ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ-  İstiklal Caddesi’ndeki patlama ilişkin açıklama yapan Alevi Örgütleri, "Yaşamın kutsallığına inanan bir inancın temsilcileri olarak, masum ve savunmasız halka ve cana yönelik her türlü eylem insanlık suçudur. Bu nedenle saldırıyı lanetliyoruz ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Açıklama yapan Alevi örgütleri; "13 Kasım 2022  Pazar günü İstanbul/ Taksim’de bomba eylemi sonucu gerçekleşen katliamda, şu ana kadar 6 canımız hayatını yitirirken, 5 ‘ i ağır olmak üzere 81 canımız yaralanmıştır.

Yaşamın kutsallığına inanan bir inancın temsilcileri olarak, masum ve savunmasız halka ve cana yönelik her türlü eylem insanlık suçudur. Bu nedenle saldırıyı lanetliyoruz ve şiddetle kınıyoruz.

Biz aşağıda imzası bulunan Alevi Bektaşi Kurumları olarak,  bu saldırının arkasında kimin veya kimlerin olduğunun bir an önce açığa çıkarılmasını istiyoruz. 

Katledilen ve Hakk'a yürüyen masum Can'ların Devirleri daim olsun. Ailelerinin ve halkımızın başı sağ olsun. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hızır yar ve yardımcıları olsun."

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
ALEVİ DERNEKLERİ
FEDERASYONU
ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU
HACI BEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ

Editör: Haber Merkezi