Özlem Armen

DERSİM ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- 7 Alevi Örgütün yaptıkları ortak açıklama ile Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

7 ALEVİ DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA

Alevi Bektaşi Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Avustralya Alevi Bektaşi Federasyonu Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması paylaştı.

AÇIKLAMA İSE ŞÖYLE:

ÜLKEMİZE, ÇOCUKLARIMIZA ve GELECEĞİMİZE HIZIR OLACAĞIZ.

Hırsızlığa, yalana, talana, Katilleri affedenlere, Dini inançları sömürenlere, Alevi-Kürt-Ermeni düşmanlığı yapanlara, Yoksul halk çocuklarının ölümünden rant devşirenlere, Kadın düşmanlarına, Eğitimi ve çocuklarımızın geleceğini tarikatlara teslim edenlere,  Doğayı yağmalayanlara,

Siyasi, dini ve etnik linç kültürünü savunup, kendisi gibi olmayanları dışlayanlara, Çocuk tecavüzcülerini savunanlara,  Kardeşi kardeşe kırdırıp oy peşinde koşan siyasetçilere karşı; 

KEMAL KILIÇTAROĞLU'NU DESTEKLİYORUZ

Çünkü biz; Barış içinde, sevgiyle yaşayacağımız vatanımıza yani geleceğimize sahip çıkıyoruz..! Türkiye “Direnen Bir Demokrasi’ye” sahip çıkan, Otokrasiye teslim olmayı reddeden halkların ülkesidir. Yaygınlaşan ultra milliyetçiliğe, Siyasal İslamcılığa, Kürt, Alevi, mülteci düşmanlığına karşı toplumun direnen yarısına ve demokrasi kavgasına omuz vereceğiz.  Unutma 28 Mayıs'ta Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin yani bu topraklarda varolmuş tüm halkların ve inançların, düşmanca değil dostça, nefret içinde değil sevgiyle bir arada yaşadığı bir ülke için oy kullanacağız..!

HIZIR AŞKINA AYAĞA KALKIN.!

Haydi Canlar Kazanacağız, Haydi