AMED-Maça mutlak galibiyet parolası ile çıkan Amedspor, 1-0 öne geçmesine rağmen, skoru koruyamadı, ilk yarının sonlarına doğru kalesinde 2 gol gördü. İkinci yarıda geriye düşen Amedspor, karşılaşmanın sonlarına doğru rakip fileleri iki kez havalandırdı, durumu 3-2 yaptı.

Amedspor atağında Veli Çetin, karşılaşmanın 22’inci dakikasında attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Amedspor’un bu sevinci uzun sürmedi, Rıdvan Dönmez’in 41’inci dakikada attığı golle Somaspor durumu 1-1 yaptı. Bu golden hemen sonra 42’inci dakikada Somaspor korner kullandı, Berk İsmail Ünsal topu uzaklaştırmak isterken ters bir vuruşla topu kendi kalesine attı. 1-2. İlk yarı bu skorla kapandı.

İkinci yarı

İkinci yarıda Amedspor’un gol arayışları sonuç vermedi, ancak, 85’inci dakika dolarken Tamer Gümüş’ün golüyle Amedspor durumu 2-2 yaptı. Maça mutlak galibiyet için çıkan Amedspor’un beraberlik golünden sonra galibiyet umudu da arttı. Üst üste ataklarla rakibi bunaltan Amedspor forveti, Batuhan Tur’un 89’uncu dakikada attığı golle rahatladı. 3-2.

VBB kadın Futbol takımından tarihi başarı VBB kadın Futbol takımından tarihi başarı

Kendi sahasında mağlup durumda iken durumu 3-2’ye getiren Amedspor, haftayı 3 puanla kapatmanın sevincini yaşadı.

Kaynak: https://www.tigrishaber.com/amedspor-3-somaspor-2-mac-sonucu-97450h.htm