HABER MERKEZİ- TFF 2. Lig'de şampiyon olarak TFF 1. Lig'e yükselen Amedspor'un yeni sezonda çalıştıracak olan Ersun Yanal, 1 yıllık sözleşmeye imza attı. Bugün özel uçakla Diyarbakır'a gelen teknik direktör Ersun Yanal'ın imza törenine kulüp başkanı Aziz Elaldı da katıldı. İmza sonrası konuşan Yanal, "Şu andan itibaren Amedspor’un üst lige çıkması için savaşacağız" dedi.

'TARAFTARLARIMIZIN VE BASIN MENSUPLARININ YOĞUN KATILIMIYLA...'

Amedspor'un resmi sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

"Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile resmi sözleşme imzaladık. Bugün, Amedspor Şehmus Özer Tesislerimizde taraftarlarımızın ve basın mensuplarının yoğun katılımıyla teknik direktörümüz Ersun Yanal ile resmi sözleşme imzaladık."

'HEPİMİZE ÖNEMLİ BİR GÖREV DÜŞÜYOR'

Süper Lig'e çıkmak için savaşacaklarını söyleyen Ersun Yanal, "Futbol hepimizi birleştiren bir öge. Bugün bizi bir araya getiren en önemli araç futbol. Futbol ortak tutkumuz ise futbol çizgileri içinde kalarak rakibe üstünlük sağlayacağız. Türkiye'mizin çok önemli bir parçasının Süper Lig'de olması gerekir.

Amedspor Başkanı Elaldı: Asılsız haberlere itibar edilmemeli Amedspor Başkanı Elaldı: Asılsız haberlere itibar edilmemeli

Hepimizde büyük bir heyecan var. Hepimize önemli bir görev düşüyor. Futbolun içinde kalmalıyız. Şu andan itibaren Amedspor'un üst lige çıkması için savaşacağız" açıklamasını yaptı.

'SİZ SABIR GÖSTERECEKSİNİZ, BİZ DE SİZLERE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

Takım başkanı Aziz Elaldı da şu açıklamaları yaptı:

"Heyecanımız ve enerjimiz devam etmekte. Ersun hoca ile temasa geçtik. Ersun hocanın yakın ilgisiyle görüşmelere başladık ve neticesinde sözleşme imzalıyoruz. Ersun Yanal ile yaşam ideolojimizin uyuşması etkili oldu.
Bizim için başarı mutlaka önemlidir ama en önemlisi bu başarıyı sürdürmektir. Taraftardan zaman istiyoruz. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Siz sabır göstereceksiniz, biz de sizlere layık olmaya çalışacağız."

Kaynak: https://www.gazeteemek.net/amedsporda-ersun-yanal-donemi-basladi-ust-lig-icin-savasacagiz