ANKARA - HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Ankara’da meydana gelen trafik kazasında bir kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili başsağlığı mesajı yayınladı. 

MA'nın haberine göre; Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, sabah saatlerinde HDP milletvekilleri ve üyelerini taşıyan parti aracı ile bir ticari taksinin çarpışması sonucu meydana gelen kazayla ilgili mesaj yayınladı. Buldan ve Sancar, kazada yaşamını yitiren taksi şoförünün ailesine başsağlığı diledi. 

“Trafik kazasında yurttaşımızın hayatını kaybetmesinden derin üzüntü ve acı duyuyoruz” başlıklı açıklamada, şunlar kaydedildi:  “Bugün sabah saatlerinde milletvekillerimizi ve üyelerimizi taşıyan parti aracımız ile bir ticari taksinin çarpışması sonucu kaza gerçekleşmiştir. Taksi şoförünün bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetmesi bizleri derin acıya ve üzüntüye boğmuştur. Ticari takside bulunan yolcu ile milletvekillerimiz Dersim Dağ, Ömer Öcalan ve Nusrettin Maçin ve parti üyelerimiz yaralanmıştır. Hayatını kaybeden yurttaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Kazada yaralanan yurttaşımız başta olmak üzere arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

HDP’li vekilleri taşıyan araç kaza yaptı

HDP milletvekillerini taşıyan araç ile ticari taksinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaşamını yitirdi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Milli Kütüphane kavşağında milletvekillerinin içinde bulunduğu bir aracın ticari bir taksi çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Kazada ticari taksi şoförünün yaşamını yitirdiği belirtildi. 

HDP Basın Bürosu tarafından meydana gelen kazayla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Bu sabah Milletvekillerimiz Ömer Öcalan, Dersim Dağ, Nusrettin Maçin ve parti üyelerimizi havaalanına götüren parti aracımız, Milli Kütüphane kavşağında bir ticari taksi ile çarpışmıştır. Kazada milletvekillerimiz hafif yaralamıştır. Ancak taksi şoförünün yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Milletvekillerimiz hastanede müşahede altındadır.”

Kaza geçiren HDP’li vekillerin tedavileri devam ediyor

ANKARA - HDP’li Pero Dündar ve Nejdet İpekyüz, bulundukları aracın kaza yapması sonucu hastaneye kaldırılan milletvekilleri ve parti üyelerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu aktardı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, Nusrettin Maçin, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ile parti üyelerinin bulunduğu araç, Ankara Havalimanı’na giderken Çankaya ilçesinde bulunan Milli Kütüphane kavşağında ticari taksi ile çarpıştı. Kazada milletvekilleri hafif yaralanırken, taksi şoförü yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 

HDP milletvekilleri Pero Dundar ve Nejdet İpekyüz, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, İbni Sina Hastanesi ve Şehir Hastanesi’nde tedavi altında bulunan milletvekillerini ve parti üyelerini ziyaret etti. 

MAÇİN VE İLDAN TABURCU EDİLDİ

İbni Sina Hastanesi’nde bulunan Dersim Dağ ve Ömer Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu aktaran milletvekilleri, Dağ ve Öcalan’ın kan tahlillerinin sonuçları çıktıktan sonra taburcu edileceği belirtildi.

Şehir Hastanesi'nde bulunan milletvekili Nusrettin Maçin’in ise dudağında kesik oluştuğu, HDP üyesi Rozerin İldan’ın alt dişlerinde kırıklar oluştuğu, Diş Hastanesi’ne sevk edildikten sonra taburcu edildikleri aktarıldı.

HDP üyesi Naşide Buluttekin’in durumun iyi olduğunu aktaran milletvekilleri, Buluttekin’in herhangi bir komplikasyona karşı göğüs cerrahisinde bekletildiğini ifade etti. 

Hacettepe Üniversite Hastanesi’nde bulunan Jineoloji Araştırma Merkezi üyesi Figen Aras’ın kafatasında kırıkların oluştuğu, yüzünde de morlukların olduğu ve müşahede altında tutulacağı kaydedildi. 

Ticari takside bulunan ve ismi öğrenilemeyen kadının durumunun ağır yaralı olduğu öğrenildi.

HDP’nin aracını kullanan Ufuk Erdem’in ise gözaltında olduğu, öğleden sonra adliyeye çıkarılacağı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi