ADANA ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- Ceyhan Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrenciler için konferans düzenledi. Eğitimci-yazar, Psikolog Prof. Dr. Üstün Dökmen’in konuşmacı olarak yer aldığı ‘Sınav Stresi’ konulu konferansa çok sayıda öğrenci katıldı.
Prof. Dr. Üstün Dökmen’in sunumu öncesi Ceyhan Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Ceyhanlı ailelere ve öğrencilere teşekkür eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Sınavlar, gençlerimizin geleceğini şekillendiren birer kilometre taşıdır” dedi. Ceyhanlılarla bir araya gelen ve değerli paylaşımlar yapan Prof. Dr. Üstün Dökmen’e teşekkür eden, Başkan Erdem, “Ceyhanlı gençlerimizin yarınlara güvenle bakabilmeleri için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye gayret ediyoruz” dedi.
Daha çok belediye başkanı, daha çok bakan, daha çok kadın yönetici görmek istediklerini dile getiren Prof. Dr. Üstün Dökmen ise, “Ne söylediğiniz önemli, nasıl söylediğiniz de önemli” diye konuştu.
Hayatta farklı bakış açıları elde etmenin gençlerin ufkunu daha çok açacağını vurgulayan Prof. Dr. Dökmen, sınav stresinin azaltılmasını sağlayan yaşam biçimi hakkında bilgiler verirken fiziki hareketlerden de örnekler sundu.

Editör: Hamza Özkan