DİYARBAKIR- CHP'li Sezgin Tanrıkulu, yarın Diyarbakır'da yapılacak Erdoğan mitingine katılımın zorunlu kılınmasına tepki göstererek, Kaymakam, kayyım ve idari amirlere “AKP'nin memuru gibi davranmayın" diyerek seslendi.

MA'nın haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın yapılacak mitingi öncesi Diyarbakır Valisi, Milli Eğitim Müdürlükleri ve kamu kuruluşlarının, kamu görevlilerini zorunlu katılıma davet etmesine ilişkin bir video paylaştı. Tanrıkulu, çalışanlardan çok sayıda mesaj aldıklarını belirterek, hukuk kurallarına uymaya çağırdı.

'AKP'NİN MEMURU GİBİ DAVRANMAYIN'

Tanrıkulu'nun mesajı şu şekilde: "Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn. Erdoğan yarın Diyarbakır'da miting yapacak ve bir dizi açılış yapacak. Bununla ilgili olarak uzun zamandır hazırlık yapılıyor. Bu hazırlığa Diyarbakır Valisi, Kaymakamlar ve Kayyumlar da katılıyorlar. Tabi nasıl katılıyorlar? Adalet ve Kalkınma Partisinin Valisi olarak, Adalet ve Kalkınma Partisinin atadığı kayyumlar olarak katılıyorlar. Diyarbakır Valisi çağrısında 'Diyarbakır Aşığı' ifadesini kullandı. Bu ifade doğrudan doğruya Sn. Erdoğan'u övemektir. Bir kamu görevlisi bunu kullanamaz.İkinci olarak kamu görevlilerinden, çalışanlardan bize çok sayıda şikayet geliyor: Zorla ve zorunlu olarak bu mitinge katılmaları gerektiği yönünde. Ben çok sayıda telefon aldım. Ayrıca medya hesaplarımdan ve Parlamentodaki ofisime birçok telefon geldi.Ben buradan kamu görevlilerini ikaz ediyorum. Kaymakamları, kayyumları ve idari amirleri ikaz ediyorum. Kamu görevlilerine 'zorunlu olarak bu mitinge katılın' diyemezsiniz. Tümünün bilgileri elimizde var. Son kez sizleri uyarıyoruz. Hukuk kuralları içerisinde kalın. Siyasetin aracı olmayın. Adalet ve Kalkınma Partisinin memuru gibi davranmayın."

Editör: Haber Merkezi