HABER MERKEZİ - DEM Parti 13-14 tarihlerinde yapacağı halk oylaması öncesi üç büyükşehir olan Wan, Mêrdin ve Amed aday adaylarını canlı yayında halkla buluşturuyor.

Genel seçimler sonrası yeniden yapılanma sürecine giren ve sonrasında halk oylamasına gitme kararı alan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 13-14 Ocak tarihlerinde yapacağı halk oylaması öncesi aday adaylarını halkla buluşturuyor.

Üç büyükşehir olan Wan, Mêrdin ve Amed'in aday adaylarını canlı yayında halkla buluşturacak parti, böylece hem aday adaylarına kendilerini tanıtma şansı sunarken, aynı zamanda bu demokrasi hamlesine tüm kesimleri de katmayı hedefliyor.

YAYINLARIN İLKİ YARIN

Partinin sanal medya hesaplarından ve YouTube kanalından yapılacak canlı yayınların ilki yarın akşam Wan aday adayları ile olacak. 

Saat 20.00'de başlayacak canlı yayının moderatörlüğünü gazeteci Serdar Altan yapacak. Kentin 3'ü kadın 12 aday adayı, alfabetik sırayla ekranda projelerini anlatacak.

ADAY ADAYLARIN KONUŞMA SÜRELERİ

Ekrem İmamoğlu'nun yeni seçim şarkısı belli oldu! Ekrem İmamoğlu'nun yeni seçim şarkısı belli oldu!

Yine DEM Parti aday adayı tanıtımlarında kadınlara öncelik verirken, süre olarak da pozitif ayrımcılığı ön planda tutacak. Buna göre erkekler için 5'er dakika öngörülürken, bu süre kadınlar için ise 7'şer dakika olacak. 

AMED VE MÊRDÎN

Canlı yayınların ikincisi ise 11 Ocak tarihinde Mêrdin'de 6’sı kadın 16 aday adayı ve son olarak 12 Ocak'ta ise Amed'de 4'ü kadın 15 aday adayları ile yapılacak.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/229435