İZMİR - DEM Parti İzmir İl Örgütü, 17 Aralık’ta kongreye gidiyor. Partililer, kongreye katılım çağrısı yaptı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi ( DEM) İzmir İl Örgütü, 17 Aralık saat 12.00'da Fuar Celal Atik Spor Salonu'nda İl Olağanüstü Kongresi'ni gerçekleştirecek. “Örgütleniyoruz, özgürlüğe doğru yürüyoruz” şiarıyla gerçekleşecek olan kongreye, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan da katılacak.  

Yangın yüreklere ulaştı yürekler ise toprakla buluştu Yangın yüreklere ulaştı yürekler ise toprakla buluştu

Kongrede, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde devam eden tecrit, siyasi tutsakların başlattığı açlık grevi eylemi ve yeni dönem mücadele hattına ilişkin mesajlar verilecek. Partililer, kongreye katılım çağrısı yaptı. 

DEM Parti Kongre komisyon üyesi Hacay Yılmaz, kongreye insanlık dışı uygulamaların yürütüldüğü bir dönemde gittiklerini belirterek, "Omuzlarımızdaki sorumlulukların farkında olarak kongreye gidiyoruz. Kongremizin sorunları aşabilecek bir coşku ile geçeceğine inanıyoruz. Yeni parti ile ülkede yaşananlara karşı mücadeleyi büyüteceğimizi göstereceğiz. Öncelikle yapmamız gereken Sayın Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecride karşı ses çıkarmaktır. Çünkü tecrit kalkmadıkça, sorunun muhatabı özgürleşmedikçe antidemokratik ortamda yaşamaya devam edeceğiz. Tutsaklar açlık grevi eylemini başlattı. Bizler de taleplerin karşılanması için ses yükseltmeliyiz. DEM Parti olarak İzmir İl kongremizi bu heyecan, coşku ve sorumlulukla gerçekleştireceğiz. Herkesi kongremize katılmaya davet ediyoruz” diye belirtti.  

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Yöneticisi Mahsum Koç da, kongrenin önemine değinerek, partilerine yönelik kirli politikaların yürütüldüğü bir dönemde kongreyi gerçekleştireceklerini söyledi. Kongre ile parti kapatma davaları ve baskılara karşı güçlü bir cevap vereceklerini söyleyen Koç, herkesin kongreye katılmasını istedi. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/227006