ANKARA - DEM Parti MYK’si önemli gündem başlıkları ile saat 11.00'de toplanıyor. Masada Orta Doğu’da yaşanan gelişmeler, Kürt sorunu kaynaklı çatışmalar, yapılan halk oylaması sonuçları ve batı kentlerinde gösterilecek adayların isimleri olacak. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün kritik başlıklarla toplanacak. Saat 11.00’de başlayacak toplantıya Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlık edecek.

Toplantının gündeminde birçok önemli konu başlığı var. Bunlardan biri Dünya ve Orta Doğu’da yaşanan son gelişmeler. Gündemdeki sıcaklığını koruyan İsrail-Hamas arasındaki çatışmaların yanı sıra ABD ve İngiltere’nin Yemen’de Husilere yönelik saldırısı ile İran’ın Federe Kurdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları masaya yatırılacak.  

Parti MYK’si yaşanan çatışmaların dünya siyaseti, Orta Doğu, Kurdistan ile Türkiye’ye olası etkilerini etraflıca mercek altına alacak.

YAŞANAN ÇATIŞMALAR ELE ALINACAK

Toplantıda yine PKK Lideri Abdullah Öcalan’a dönük sürdürülen mutlak tecrit ile Kürt sorunu etrafındaki gelişmeler üzerinde durulup son dönemlerde HPG ve TSK arasında şiddetlenen çatışmalar tartışılacak.

HALK OYLAMASININ MUHASEBESİ YAPILACAK

MYK’nin gündeminde olan başlıklardan biri 31 Mart yerel seçimlerinde Kurdistan kentlerinde gösterilecek adayların belirlendiği halk oylaması sonuçları olacak. Birçok merkezde tamamlanan halk oylamasında ortaya çıkan olumlu ve olumsuz sonuçların muhasebesi yapılacak.

BATI’DA ADAY GÖSTERİLECEK İSİMLER KONUŞULACAK 

Eş Başkanlar Yönetmen Ghobadi’yi kabul etti Eş Başkanlar Yönetmen Ghobadi’yi kabul etti

Yerel seçim gündemi kapsamında batı kentlerinde aday çıkarma kararı alınan Ankara, Antalya ve Bolu’nun da aralarında olduğu 7 il ve 27 ilçede gösterilecek aday isimleri üzerinde durulacak. Bu aşamada pek çok isim masaya yatırılacak. 

Aday gösterilip gösterilmeyeceği henüz netliğe kavuşmamış olan batıdaki diğer merkezlere dair de toplantıda tartışmalar yürütülecek.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/230202