AMED - DEM Parti Amed İl Örgütü seçim startını verdi. İl Eşbaşkanı Pınar Sakık, “Seçimlerde halkın üzerine kabus gibi çöken süreci sonlandıracağız” diyerek, 14 Ocak’taki halk oylamasına çağrı yaptı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Amed İl Örgütü, 31 Mart yerel seçimlerine dair Koşuyolu Park’ında açıklama yaptı. Yağışlı havaya rağmen çok sayıda kişi açıklamaya katıldı. 

DEM Parti Amed İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, iktidarın Kürdistan kentlerinde seçmen taşımalarıyla seçimlere müdahale etmek istediğine işaret etti. Sakık, “İrade gaspı ve demokrasi hırsızlığı olan kayyumcu zihniyeti tekrardan toplumun gündemine koyarak, halkımızın sandığa gitmesinin önüne geçip şark kurnazlığıyla irade gaspını devam etmeye çalışıyor. 2016 yılından itibaren uygulamaya konan kayyum zihniyetinin uyguladığı politikalar yüz yıldır uygulanan politikalardan bağımsız değildir. Halkın iradesini yok saymak toplum tarafından artık tahammül edilemeyecek seviyeye gelmiştir” diye konuştu. 

DEM'li Eşbaşkanlar, CHP'li Başkanlara Ziyarette Bulundu DEM'li Eşbaşkanlar, CHP'li Başkanlara Ziyarette Bulundu

PAZAR GÜNÜ İÇİN ÇAĞRI

“Halkımız artık kararını vermiştir. Kendi iradesini kayyumcu zihniyete teslim etmeyecek ve kayyum zihniyetine geçit vermeyecektir” diyen Tekin, şunları söyledi: “Yüzlerce aday adayımız demokrasi şöleni olan ön seçime hazırlanıyor. Her aday adayımız, sadece aday olmak için değil faşist zihniyete bir karşı duruş sergilemek için başvuruda bulunmuştur. Yerel seçimlerde gaspçı zihniyete en büyük cevabı verip, karanlık zihniyetin halkın üzerine kabus gibi çöktüğü süreci sonlandıracağız.” 

Tekin, 14 Ocak Pazar günü kentte yapılacak halk oylaması için de çağrıda bulundu. 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/229623