ANKARA - DEM Parti'nin Dilovası'nda aday gösterdiği Mustafa Avcı, ilçeyi karış karış bildiğini ve halkın talebi doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, “Kazanmak için gidiyorum” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kocaeli ve Dilovası ilçe belediyesi eşbaşkan adaylarını kararlaştırdı. Kocaeli için daha önce milletvekilliği de yapan Hasan Özgüneş ile Sevda İlgöz düşünülüyor. Kürt nüfusun yoğun olduğu Dilovası İlçe Belediyesi için ise yerine kayyım atanan Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı aday gösterildi. Dilovası’nın kadın adayı ise henüz netleşmedi. Son seçimlerde belediye yönetimini kazanan AKP’ye ile arasında 2 bin civarında oy aralığı bulunan DEM Parti Avcı ile seçimi kazanmayı hedefliyor. 

‘PARTİ NEREDE GÖREV VERİRSE GİDERİM’

Aday gösterildiği ilçeye yarın gideceğini belirten Avcı, karara dair düşüncesini ajansımızla paylaştı. Avcı, “Parti, halk ne der? Neye ve nerede ihtiyaç duyarsa orada çalışmayı esas alırım. Bu karar da öyle gelişti. Wan’da yarım kalmış bir işimiz vardı. Kaldığımız yerden devam etmek için Wan için görev istedik. Ön seçimde sonuçlar belli olunca; artık arkadaşlar yürütecek yarım kalan işleri. Onlar tamamlar. Ben onlar ile birlikte 31 Mart’a kadar Wan’da çalışmak istiyordum. Sonra Genel Merkez tasarruf geliştirdi. ‘Bir ihtiyaç var. Ne diyorsunuz?’ diye. Benim diyebileceğim bir şey olmaz. Nerede görev verilirse orada çalışırım. Aday olmuşum olmamışım, çok önemli değil” dedi.

‘DİLOVASI’NI ÇOK İYİ BİLİYORUM’

Dilovası’da iddialı olduklarını vurgulayan Avcı, “Dilovası ve oraları çok iyi bilirim. Daha önce hem sendikalar sürecinde hem de parti sürecinde Marmara Bölgesini karış karış bilirim. Oralarda çok çalıştım. İddiamız da şu; biz elbette kazanmak üzere gidiyoruz. Öylesine bir çalışma yürütmek üzere değil. Çünkü o potansiyel ve o alt yapı var. Her şeye rağmen orayı kazanmak için gidiyoruz. Ben oranın halkını da biliyorum. Yereli de halkın sorunlarını da biliyorum. Daha önce Bin Umut Adayları esnasında kentte milletvekili adayıydım. Çok çalıştım. Sendika sürecinde de orada çok çalıştım. Bana yabancı bir alan değil. Halkın yoğun talebi vardı, genel merkezimiz de öyle bir tasarruf yaptı” diye konuştu.

‘BİZE DÜŞEN İHTİYACI KARŞILAMAK’

Kazanmak için yola düştüklerini vurgulayan Avcı, devamla şunları söyledi: “Yerelin küçüğü büyüğü önemli değil. Burası küçükmüş, büyükmüş… Halk ihtiyaç duyuyor mu, parti ihtiyaç duyuyor mu? Bize düşen o ihtiyacı karşılamak.”  

MA / Mehmet Aslan 

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/233093