URFA - Adalet Nöbeti’ni 809'uncu gününde sürdüren Emine Şenyaşar, herkes için adalet istediğini söyledi. 

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili olan İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 809’uncu gününde devam ediyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Riha Milletvekili Ferit Şenyaşar'ın Meclis çalışmaları nedeni ile Ankara'da olduğu nöbeti Emine Şenyaşar, "5 yıldır adalet istiyoruz" pankartı önünde sürdürüyor. Emine’nin nöbetine bugün Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Riha Şubesi destek verdi. 

Destek çağrısı

Nöbete konuşan SES Riha İl Eşbaşkanı Salih Karataş, "Şenyaşar ailesinin adalet talebi geçen süreye rağmen yerine getirilmedi. Emine Şenyaşar'ın adalet talebi hepimizin ortak talebidir. Bu katliam iktidardan destek alanların kameralar önünde yaptığı bir katliamdır. Emine Şenyaşar'ın direnişi tüm gerçekleri ortaya çıkardı. Adalet mücadelesi yürütenlere örnek oldu. Herkesi de bu anlamda Emine anneye desteğe çağırıyoruz" dedi. 

Emine Şenyaşar: Herkes için adalet 

Mücadelesinin sürdüreceğinin altını çizen Emine Şenyaşar ise, "Tutuklu oğlumu bırakmadıkları sürece nöbet sürecek. Yeter artık bu zulüm bitsin, oğlumu serbest bıraksınlar, biz de evimize gidelim. Adaleti herkes için istiyorum. Hiç bir yerde görülmemiş bir zulüm ile hastane içinde bizi katlettiler" hatırlatmasında bulundu. 

( Kaynak: JINNEWS)