İSTANBUL - Taksim İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi, 56 kişi yaralandı.

  • MA'nın haberine göre; İstanbul Beyoğlu ilçesinin Taksim semtinde bulunan İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. İmam Adnan Sokağı yakınlarında meydana gelen patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi, 56 kişi yaralandı. Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Polisler, patlama sonrası İstiklal Caddesi’nin tümü tahliye etmeye başladı. 

Yaralılar, olay yerine gelen ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. 

VALİDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, patlamaya dair Twitter hesabından yaptığı ikinci paylaşımda, 6 kişinin yaşamını yitirdiğini, 56 kişinin de yaralandığı bilgisini verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve 5 savcının görevlendirildiğini açıkladı.

YAYIN YASAĞI 

Patlamadan dakikalar sonra yayın yasağı kararı alındı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Twitter hesabından yayın yasağına dair şunları belirtti: “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur.”

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, patlamaya ilişkin, "Korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması" çağrısı yaptı. İmamoğlu, "İstiklal Caddesi’deki patlama ile ilgili Emniyet ve Sağlık ekiplerimize yardımcı olunması, korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması zaruridir. İlgili tüm ekipler bölgede, sağlıklı bilgilendirme yapacağız" dedi.

Ayrıntılar geliyor…

Editör: Haber Merkezi