İSTANBUL - TJA, HDP Kadın Meclisi üyeleri ve kadın örgütleri,İstanbul’un çeşitli ilçelerinde  Aysel Tuğluk'un durumuna dikkat çekmek için pankart astı.

JINNEWS'in haberine göre; Kandıra 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan Kürt siyasetçi Aysel Tuğluk’un demans hastalığı ilerlemesine rağmen tahliye edilmiyor. Adli Tıp Kurumu (ATK) geçtiğimiz günlerde üçüncü kez Aysel  için “cezaevinde kalabilir” raporu verirken, 13 Ağustos tarihinde Anayasa Mahkemesi (AYM) cezasının infazının ertelenmesi ve tahliye edilmesine yönelik tedbir talebinin reddi yönünde karar verdi. Bu karara tepki gösteren kadınlar İstanbul’un çeşitli yerlerine Aysel’in fotoğrafını asarak Aysel başta olmak üzere tüm hasta tutsakların durumuna dikkat çekti.

‘Biji berxedana zindana’

Küçükçekmece ilçesinde bulunan Kanarya mahallesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Küçükçekmece ilçe örgütü Eşbaşkanı Gülsüm Öztürk’ün de içinde olduğu kadınlar, üzerinde Aysel Tuğluk serbest bırakılsın yazısının ve Aysel’in fotoğrafının yer aldığı pankartı zılgıtlar eşliğinde asarak “Biji berxedana zindana” sloganını attı.

Aysel için adalet

Kadıköy ilçesinde feminist kadınlar Aysel Tuğluk için adalet yazısını ve Aysel’in fotoğrafını projeksiyonla Kadıköy’de bulunan cadde ve binalara yansıtarak hukuksuzluğa dikkat çekti.

TJA, HDP Kadın Meclisi üyeleri ve kadın örgütleri,İstanbul’un çeşitli ilçelerinde  Aysel'in pankartını astı.