ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile diğer genel başkan adayı Özgür Özel’in adaylıkları netleşti.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı, "İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı" sloganıyla Ankara Spor Salonu'nda devam ediyor. Bugün ve yarın devam edecek olan kurultayda bin 366 delege bugün genel başkanını seçecek. Gelinen aşamada, Kılıçdaroğlu ve Özel yeterli imzayı toplayarak aday oldu. Böylece Kılıçdaroğlu ile Özel’in adaylıkları netleşmiş oldu.

CİHANER ÇEKİLDİ

Kurultaya dakikalar kala eski CHP milletvekili ve Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner genel başkanlık adaylığından çekildi. Cihaner’in herhangi bir aday lehine çekilmediği ifade edildi.

YETERLİ İMZAYI BULAMAYINCA KARAHASAN DA ÇEKİLDİ

CHP Kurultay’a genel başkan adaylığı için yeterli imzayı bulamayan Ünal Karahasan, bir mesaj yayınladı. Karahasan, yayınladığı mesajında ortada teorik ve içerik tartışmalarının yaşandığı bir kurultay olmadığını belirterek, “Delege aritmetiği ile sonucu belli bu genel kurul mizansenine de itiraz ediyorum ve katılmıyorum” dedi.

ÖRSAN ÖYMEN DE ÇEKİLDİ

CHP'de genel başkanlığa aday olan Örsan Öymen, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Öymen X platformundan yaptığı açıklamada "CHP 38. Olağan Kurultay süreci ne yazık ki, medya ambargosu, adaylık imza tekeli, delegeye yönelik baskılar gibi uygulamalar nedeniyle, anti-demokratik bir ortamda gerçekleşmiştir. Kurultay, partideki bozuk düzenin bir parçası veya uzantısı olanların “yarışına” dönüştürülmüştür. Bu nedenle CHP Genel Başkan Aday Adaylığı’ndan çekilmeye karar verdim. Bu Kurultay’da, kim kazanırsa kazansın, kaybeden ne yazık ki CHP ve Türkiye olmuştur" şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak: http://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/223272