HABER MERKEZİ - Yurt dışında oy kullanacak yurttaşlara seslenen Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokrasi mücadelesine omuz vereceğinize inanıyorum” dedi. 

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanal medya hesabından paylaştığı video ile yurt dışında oy kullanacak yurttaşlara seslendi.

‘SANDIĞA GELİN’

Yarın yurt dışında oy kullanma işlemlerinin başlayacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sıla hasreti geçen vatandaşlarımız dünyanın neresinde olursanız olun sandığa gitmek vatan borcudur. Çünkü bu mesele artık bir seçimden öte bir referandumdur. Bir önceki referandumun ardından neler yaşadığımızı gördünüz. Bu sefer ki ise ülkemiz için çok çıkıştır. Sandığa gelin, etrafınızdakileri de sandığa geliniz. İçi boş bir çağrı değil bu. Sorunlarınızı, çözümlerini de iyi biliyorum. 

‘YURT DIŞI SEÇİM ÇEVRESİ OLUŞTURACAĞIZ’

Meclis’te güçlü varlık gösterebilmeleri için yurt dışı seçim çevresi oluşturacaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, “Türkiye'de emekli olup başka bir ülkede çalışırken size uygulanan kısıtlamaların kaldırılması ve ücretlerinizin iyileştirilmesini sağlayacağız. Sizi yok sayarak hayata geçiren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması'nın uygulanmasında yaşanabilecek mağduriyetleri gidereceğiz. Yurt dışındaki araçların Türkiye'de kalış sürelerini uzatacağız. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul seviyelere çekeceğiz” dedi. 

‘1 MİLYON KİŞİ SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu, devamında şunları dile getirdi: “Şüpheniz olmasın bu kez daha emin, kararlıyız. Sizleri önce oy vermeye sonra da oylarınızı korumaya çağırıyoruz. Unutmayın 28 Mayıs'ta oylarını korumak üzere 1 milyon kişi sandık başında olacağız. Bu demokrasi mücadelesine omuz vereceğinize yürekten inanıyorum."

( Kaynak: MA )

Editör: Hamza Özkan