ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kadıköy'de HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın maruz bırakıldığı polis ablukasına tepki göstererek, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" dedi.

MA'nın haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Toplantıya hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve "siyasi yasak" cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

SANCAR’A DÖNÜK POLİS ABLUKASINA TEPKİ

Kılıçdaroğlu, dün Kadıköy'de HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın maruz bırakıldığı polis ablukasına tepki göstererek, "Demokrasinin olmadığını gösteren temel bir olay. Bir partinin Genel Başkanı (HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar) İstanbul'da Kadıköy'de kendi ilçe binasına giremiyor. Niçin? Talimat verilmiş 'Buraya sokmayacaksınız' diye. 6 milyon oy alan bir siyasi partinin genel başkanı kendi ilçesine giremiyor. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Onlar şeytanlar ve bunu yapıyorlar ve bizler de birlikte mücadele edeceğiz" dedi.

‘BOĞARIZ SİZİ BOĞARIZ’

İmamoğlu'na verilen cezaya ve "Açığa alırım" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da tepki gösteren Kılıçdaroğlu,  "Sen kimsin, Ekrem İmamoğlu kim! Sen Ekrem İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın! Ekrem İmamoğlu’nun adını ağzına alman için önce ağzını bir yıkayacaksın. Sen atamayla geldin o seçimle gelmiş. Kripto dolandırıcıları senin yanında, mafyaya haber uçurmak senin görevin, uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirirsin, kirli paranın da bir numaralı adamısın. Ben bunları bilmiyor muyum! İmamoğlu size büyük lokmadır. Boğazınıza takılır boğulursunuz. Boğarız sizi boğarız!" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ayrıca "Biz Ekrem İmamoğlu ile baba oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır. Ona sahip çıkmak boynumun borcudur" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi