Komedyen Omid Djalili'nin Ev Sahipliğinde Suffolk’ta Deprem Dayanışması

Kısa bir süre önce Türkiye ve Suriye depreminden etkilenenlerle dayanışma için Royal Albert Hall'da dünyaca ünlü sanatçılarla birlikte sahne alan komedyen Omid Djalili, şimdi de Ipswich Regent Theatre'da War Child ve Türkiye Mozaik Vakfı için bağış toplayan bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik boyunca muhteşem uluslararası müzik gruplarının yanı sıra Türkiye ve Suriye depreminden etkilenenlere destek için bir araya gelen Londralı sanatçıların oluşturduğu Solidarity Ensemble ve yine Londra merkezli bir dünya müziği grubu olan The Turbans da sahne alacak.

İngiltere'deki kültür ve sanat sektöründe çalışan Türkiyeli bireyler tarafından kurulan sivil bir inisiyatif olan Sounds of Solidarity’nin girişiminde, sanatçılar Çiğdem Aslan, Dila Vardar, Djanan Turan, Suna Alan, Erdal Yapıcı, Levent Canen, Serkan Çakmak ve Suat Karakuş gibi müzisyenlerin oluşturduğu Solidarity Ensemble Anadolu ezgilerini Anadolu’nun çeşitli dillerinde seslendirecek.

Türkiye, Bulgaristan, İsrail, İran, Yunanistan ve İngiltere gibi ülkelerden bir araya gelen birçok yetenekli müzisyenin yollarının kesişmesiyle büyüyen The Turbans, Londra müzik sahnesinde yükselen bir isim haline geldi.

Etkinliğin biletlerine, https://ipswichtheatres.ticketsolve.com/ticketbooth/shows/1173642009  adressinden ulaşılabilir. £30 olan gecenin bilet geliri War Child UK ve Türkiye Mozaik Vakfı tarafından Türkiye ve Suriye depremlerine ilişkin başlatılan yardım kampanyalarına ve yerel STK’lara ulaştırılacak.

Editör: Hamza Özkan