KONYA ÖTEKİLERİN GÜNDEMİ- Konya Şehir Hastanesi'nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'ya silahlı saldırıda bulundu. T24’e konuşan eski Konya Tabip Odası Başkanı Eyüp Çetin, "başından vurulan hekim Ekrem Karakaya ve poliklinik sekreterinin hayatını kaybettiğini" aktardı. İntihar eden saldırganın da hayatını kaybettiği belirtilirken, Konya Tabip Odası Başkanı Bahadır Öztürk ise, “Hekimin öldüğü kesin. Diğer bilgileri teyit edemiyoruz” dedi. Konya Valisi de yaptığı açıklamada, "Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı" dedi.

Olay, 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Şehir Hastanesi'nin kardiyoloji bölümünde meydana geldi. Bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın tabancayla başına ateş açtı. Ardından aynı tabancayla kafasına ateş edip, intihara kalkıştı.

T24ü’e konuşan eski Konya Tabip Odası Başkanı Eyüp Çetin, "başından vurulan hekim Ekrem Karakaya ve poliklinik sekreterinin hayatını kaybettiği" aktardı. Öte yandan saldırganın da hayatını kaybettiği ifade ediliyor. 

Konya Tabip Odası Başkanı Bahadır Öztürk ise, “Hekimin öldüğü kesin. Diğer bilgileri teyit edemiyoruz” dedi.

Konya Valisi'nden açıklama

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, AA muhabirine, konuyu takip ettiklerini belirterek, "Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı" dedi.

Türk Tabipleri Birliği: Şiddeti engelleyecek önlemleri almayan sorumluları affetmeyeceğiz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan meslektaşımız Dr. Ekrem Karakaya'yı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Tüm uyarılarımıza rağmen şiddet ortamına dur diyecek, şiddeti engelleyecek önlemleri almayan sorumluları da affetmeyeceğiz!” denildi.

Konya Şehir Hastanesi'nde hekimler iş bıraktı

Hekimin görev başında öldürülmesinin ardından muayeneleri durdurarak iş bırakan hekimler, hastane bahçesinde toplanarak, "Hekime uzanan eller kırılsın" sloganları ile saldırıyı protesto etti.