Honduras'ta bir kadın,  jinekoloji kliniğine "aşırı huzursuz, tedirgin ve terli" hissettiğinden şikayet ederek geldi. Önceki gece uyuyamadığını ve vajinasında tuhaf bir şeyin sıkıştığını hissettiğini söyleyen kadının vajinasında hamam böceği bulundu. Ülkenin başkenti Tegucigalpa'dan gelen ekip, incelemede kadının içindeki ölü hayvanı keşfetti. 

T24'te yer alan habere göre Hospital y Clinicas Viera'da hastayla ilgilenen jinekolog Dr. Marco Cálix, daha önce hiç böyle bir şey görmediğini söyledi. 

Cálix, "Kadın vajinasında alışılmadık bir şey hissettiğini söyledi. Spekulumu taktığımda bunun bir böcek olduğunu gördüm. Hamam böceği gibi bir şeyi ortadan kaldırmak zorunda kaldım" diye konuştu.

Demans ve Alzheimer: Belirtileri nedir, hangi tedaviler uygulanıyor? Demans ve Alzheimer: Belirtileri nedir, hangi tedaviler uygulanıyor?

Hamam böceğinin kadının vücuduna nasıl girdiği ve ne kadar süredir orada kaldığı bilinmiyor.

2006 yılında yapılan bir araştırma, Güney Afrika'daki bir hastanenin iki yıl içinde insanların kulaklarından 24 çeşitli hayvanı çıkardığını ortaya çıkardı. 10 tanesi Alman hamamböceği, 8 sinek, 3 böcek, bir kene, bir suikastçı böcek ve fena halde ezilmiş bir güve bulunduğu açıklandı. 

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/vajina-muayenesinde-beklenmedik-olay-hamam-bocegi-saskina-cevird