MELETÎ -  Mahkeme işlemleri tamamlanan Muhabirimiz Yalçın ile beraberinde gözalatına alınan 9 kişi serbest bırakılırken, Bedirhan Akyıldız ise tutuklandı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında 29 Aralık'ta Wan’daki evine düzenlenen baskınla gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı (MA) Muhabiri Hakan Yalçın ile 10 kişi emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çirmik (Yeşilyurt) ilçesinde bulunan Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi.  

Dijital mecralar Google’dan telif haklarını istiyor Dijital mecralar Google’dan telif haklarını istiyor

Malatya Adliyesinin depremde yıkılmasından dolayı Akçadağ yolu üzerinde bulunan Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü binasının Cumhuriyet Başsavcılığı bölümünde görülen ifade alma işlemlerini, Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Serdar Altan ile gözaltına alınanların aile ve yakınları da takip etti.  Savcılık ifadelerinin tamamlanmasının ardından Yalçın ile Siyajîn Yaman, Rezan Malgir ve Bedirhan Akyıldız tutuklama, diğer 7 kişi ise adli kontrol talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Mahkeme ifade işlemlerinin ardından muhabirimiz Yalçın ve gözaltına alınan 9 kişi adlı kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Bedirhan Akyıldız ise "örgüt üyesi" gerekçesiyle tutuklandı.

Kaynak: https://mezopotamyaajansi.net/tum-haberler/content/view/228834