URFA- MA'dan Mahmut Altıntaş'ın haberine göre;  - PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum günü olan 4 Nisan'da yapılacak Amara Yürüyüşü’ne katılım çağrısı yapan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, "Başkanı seven herkesi 4 Nisan'da Amara'ya, başkanın evine davet ediyoruz" dedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Özgür Kadın Hareketi (TJA), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD FED), PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum günü olan 4 Nisan etkinlikleri kapsamında fidan dikme ve çeşitli etkinlikler düzenleneceğini, final olarak da gelenekselleşen Amara Yürüyüşü'nü yapacaklarını açıkladı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, herkesi 4 Nisan'da Amara'ya davet etti. Her yıl yapılan Amara Yürüyüşü’nü hatırlatan Öcalan, 4 Nisan PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum günü vesilesiyle her halktan insanları Amara’ya beklediklerini söyledi. 

Öcalan,"Başkanı seven herkesi 4 Nisan'da Amara'ya, başkanın evine davet ediyoruz. Gelsinler hep birlikte başkanın doğum gününü kutlayalım. Her yerden ve her halktan insanın buraya gelmesini istiyoruz. Elbette her yıl olduğu gibi bu yılda engellemeler olacaktır ama bu engellemelere karşı da büyük, küçük herkesi Amara’ya başkanın evine davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi